آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

توسعه یک پلتفرم تایید هویت مبتنی بر بلاک چین برای خودروهای خودران در کره جنوبی

توسعه یک پلتفرم تایید هویت مبتنی بر بلاک چین برای خودروهای خودران در کره جنوبی

 

بستر آزمایشات این کشور برای راهکارهای مهم شهر هوشمند است، اقدام به ایجاد یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین برای ذخیره و تأیید هویت دیجیتالی خودروهای خودران کند.

یک خبرگزاری آسیایی به نام Aju Business Daily گزارش داد که وزارت علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات کره جنوبی به همراه آژانس امنیت و اینترنت این کشور به عنوان نگهبان فناوری اینترنت، پیشگام توسعه پلتفرم مدیریت هویت و تأیید اعتبار خواهد بود. به گفته یکی از مقامات رسمی شهر سجونگ، این پلتفرم فناوری مبتنی بر بلاک چین "اعتبار اطلاعات را با تقویت امنیت اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط خودروها و برج کنترل آن ها به شدت افزایش می دهد."

اگرچه وسایل نقلیه خودران هنوز به طور عمده مورد استفاده نیستند، سجونگ در حال حاضر مشغول آماده سازی برای مبارزه با جرایم مربوط به این تکنولوژی پیشرفته است. بخش فناوری گروه ال جی با نام LG CNS و یک سازنده مستقل شاتل کره ای برای توسعه شناسه رمزگذاری شده مبتنی بر بلاک چین موسوم به شناسه غیر متمرکز یا DID، با دولت شهر سجونگ همکاری خواهند کرد. این اقدام می تواند به جلوگیری از تکثیر غیرقانونی هویت یا هک شدن وسایل نقلیه خودران کمک کند. این گزارش توضیح می دهد که این سیستم تأیید هویت، چندین لایه رمزگذاری شده را برای داده های به اشتراک گذاشته شده بین خودرو و امکانات جاده ای گسترش می دهد و در این راه از سیستم ارتباطی "وسیله نقلیه به همه چیز" یا V2X کمک می گیرد.

دولت کره جنوبی علاقه زیادی به فناوری بلاک چین و اجرای آن در صنایع مهم نشان داده است. در ماه آوریل، دولت گفت که بلاک چین یک "فرصت طلایی" است و از شرکت های بخش خصوصی خواست تا از پتانسیل خود برای نوآوری فناورانه استفاده کنند. اگرچه دولت کره قبلاً در مورد ارزهای دیجیتال مردد بود، اما تلاش بی وقفه ای برای قانونی کردن کریپتوها نشان داده و مقررات مطلوبی را ارائه داده است. کوین تلگراف همچنین گزارش داد که بانک کره، یک برنامه آزمایشی را برای ارزیابی تدارکات صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC آغاز کرده است.

 

بیشتر بخوانید:

رای گیری مبتنی بر بلاک چین تحت بررسی کنگره ایالات متحده

کاربردهای مهم بلاک چین (بخش اول)

کاربردهای مهم بلاک چین (بخش دوم)

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟

ارزهای دیجیتال، راهی برای دور زدن تحریم‌ها


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین