آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

بزرگترین فارم ماینینگ بیت کوین روسیه از آب پول درمی‌آورد!

بزرگترین فارم ماینینگ بیت کوین روسیه از آب پول درمی‌آورد!

 

استخراج بیت کوین که مصرف برق بسیار بالایی دارد خانه ایده عالی در شهر براتسک (Bratsk) برای خودش دست و پا کرده است، جایی که هوا سرد است و الکتریسیته ارزان.

بیتریور (Bitriver)، بزرگترین مرکز داده شوروی سابق، همین یک سال گذشته بازگشایی شد و چیزی نشده مشتریان بسیاری را از سراسر دنیا، شامل ایالات متحده، ژاپن و چین، جذب خودش کرد تا اکثرا به استخراج بیت کوین مشغول شوند. آن شرکت ساختمانی در مجاورت کارخانه آلومینیوم براتسک اجاره کرد. اتحادیه جماهیر شوروی بزرگترین ذوب آهن آلومینیوم دنیا را در دهه 60 میلادی ساخت و در کنار آن نیروگاه برقی بنا کرد که انرژی لازم برای فعالیت ذوب آهن را تامین کند.

در کنار منبع برقی که آنجا هست، چیز دیگری که براتسک را به محل ایده عالی برای رمز ارز بدل می کند آب و هوای سیبریایی آن است که زمستان های سرد و طولانی دارد. دمای پایین برای تجهیزات مراکز داده خیلی مناسب است. قوانین روسیه استخراج رمز ارز را به رسمیت نشناخته است. بیتریور هم کار استخراج را انجام نمی دهد بلکه تنها تجهیزات لازم و خدمات فنی مرتبط را در مرکز داده تامین می کند تا اقداماتش منع قانونی نداشته باشد.

 

بیشتر بخوانید:

آموزش استفاده از ماشین حساب‌های استخراج ارز دیجیتال

استخراج ابری یا کلود ماینینگ چیست؟

هاوینگ (Halving) یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

راه‌اندازی بزرگ‌ترین فارم استخراج بیت کوین ایران با سرمایه‌گذاری چینی‌ها!

تاثیر قطع اینترنت ایران بر روی عملکرد ماینر‌ها

مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها

کامپیوتر کوانتومی چیست و چگونه کار می‌کند؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین