آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

راه اندازی مجدد شبکه آیوتا پس از سرقت از کیف پول ترینیتی (Trinity)

راه اندازی مجدد شبکه آیوتا پس از سرقت از کیف پول ترینیتی (Trinity)

 

بنیاد آیوتا (IOTA) پس از گذشت تقریبا یک ماه از واقعه هک بزرگ، شبکه خود را به حالت آنلاین درآورد.

شبکه‌ آیوتا پس از حمله ۱۲ فوریه به نرم افزار کیف پول ترینیتی پلتفرم، در روز سه شنبه (دیروز) مجددا راه اندازی شد. اگرچه این شبکه در همان روز حمله خاموش شد تا از رخنه های امنیتی بیشتر اجتناب شود، اما ۸.۵۵ میلیون MIOTA به ارزش تقریبی ۲ میلیون دلار از موجودی کیف پول های ۵۰ کاربر به سرقت رفت.

این بنیاد در پست بلاگ خود در تاریخ ۱۰ مارس اعلام کرد که نود تطبیق کننده (نود متمرکزی که وظیفه بررسی تمامی تراکنش‌های را دارد) پس از یک دوره انتقال سید به حالت آنلاین در آمده است.

پس از دسترسی هکرها به کلیدهای خصوصی ولت ها، مشخص شد نسخه دسکتاپ ولت ترینیتی (Trinity) آسیب‌پذیر است. علت این حمله با Moonpay مرتبط است؛ سرویسی که امکان خرید مستقیم آیوتا را به کاربران می دهد. بنیاد آیوتا طی یک هفته تلاش کرد کاربران را به استفاده از ابزار انتقال ملزم کند تا توکن های خود را به حساب های جدید و ایمنی انتقال دهند.

اقدام دیگری که بنیاد آیوتا در واکنش به این سرقت انجام داد، اجرای برنامه هایی برای به حداقل رساندن نفوذ های آتی است. این بنیاد در حال اصلاح پروژه های داخلی خود می باشد که عبارتند از: تغییرات احتمالی در اقدامات امنیتی نرم افزار، بهبود منابع و قابلیت های امنیتی و همینطور گسترش اقدامات مرتبط با آموزش و بهترین اقدامات در نرم افزارهایی که حساب کاربران را در شبکه آیوتا کنترل می کنند.

 

بیشتر بخوانید:

آیوتا (IOTA) ارزی برای اینترنت اشیا

بلاک چین و اینترنت اشیا

ارزهای دیجیتال، راهی برای دور زدن تحریم‌ها

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین