آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

کریگ رایت منشا نام ساتوشی ناکاموتو را افشا کرد

کریگ رایت منشا نام ساتوشی ناکاموتو را افشا کرد

 

کسی که خود را سازنده‌ی بیت‌کوین می‌داند، چیزی نشان داد که مدعی است مدرکی است که منشا نام مستعار ساتوشی ناکوموتو را توضیح می‌دهد. در مصاحبه‌ای که توسط خبرگزاری صنعتی (Modern Consensus) در روز ۱۹ دسامبر منتشر شد، رایت به مصاحبه‌کننده مدرکی را ارائه کرده است که نشان‌دهنده‌ی مقاله‌ای از پایگاه داده‌ی دیجیتال یکی از نشریه‌های آکادمیک JSTOR به تاریخ ۵ ژانویه ۲۰۰۸ می‌باشد.

این مقاله در مورد شخصی به نام تومیناگا ناکاموتو (Tominaga Nakamoto) است که در سال‌های بین ۱۷۱۵ و ۱۷۴۶ در ژاپن می‌زیسته است. این مدرک همچنین شامل دست‌نوشته‌های زیر است:

“ناکوموتو، آدام اسمیت Adam Smith ژاپنی است. دفتر کل قابل اعتماد به علاوه‌ی پول نقد خرد. ساتوشی تاریخ هوشمند است. خیلی سخت نیست.”

“Nakamoto is the Japanese Adam Smith. Honest Ledger + Micro Cash. Satoshi is Intelligent History. Not too hard.”

 


ناکاموتو: آدام اسمیت ژاپنی


بر اساس ادعای رایت، او نام ناکاموتو را به احترام تومیناگا ناکاموتو انتخاب کرده است. این دست نوشته او را با آدام اسمیت مقایسه می‌کند، کسی که از نظر بسیاری از افراد پدر اقتصاد مدرن نام گرفته است. زمانی که پرسیده شد، آیا نظریات اقتصادی ناکاموتو دلیل انتخاب نام وی بوده است یا خیر، رایت در پاسخ گفت:“تا اندازه‌ای بله.

او در مورد پول و پول راستگو و قابل اعتماد و همچنین طبیعت نسبی موضوعات نوشت:

“شوگان (از فرمانداران قدرتمند ژاپن) در زمان خود در بحران مالی و مشقت اقتصادی به سر می‌برد. من وصف او را دوست دارم و به برادر وی توکا ناکاموتو Toka.Nakomoto روی آوردم که بسیار شریف و خونسرد بود اما شخصیتی ناشکیبا و عجول داشت و من فکر میکنم که او مثل من بوده است.”

 وقتی که زمان صحبت در مورد کلمه‌ی اول اسم مستعار، یعنی ساتوشی رسید رایت گفت:

معنی آن “یادگیری هوشمند” است.

او توضیح داد که این کلمه به کسی گفته می‌شود که به دانشی که توسط نیاکان و اجداد وی به آن دست پیدا شده است، دسترسی دارد.

 درحالی که رایت مدعی است که خود ساتوشی ناکاموتو است، در ماه نوامبر همچنین او دادخواست خود را مبنی بر اینکه اگر املاک کلایمن (Kleiman) برخلاف نظر وی گامی بردارد او حساب ۵۰۰ هزار بیت‌کوینی (۳.۷ میلیارد دلاری) آنان را نخواهد پرداخت. دیو کلایمن (Dave Kleiman) یک متخصص امنیت سایبری بود که بسیاری باور دارند او یکی از اولین توسعه‌دهندگان پشت پرده بیت‌کوین و فناوری بلاک‌چین بوده است که در سال ۲۰۱۳ درگذشت. املاک کلایمن که توسط برادر دیو، ایرا کلایمن (Ira Kleiman) اداره می‌شود، این موضوع را در ماه فوریه سال گذشته آغاز کرد و رایت را به جرم دزدی صدها هزار بیت‌کوین به ارزش ۵ میلیارد دلار پس از مرگ توسعه‌دهنده معروف متهم کرد.

لازم به ذکر است که ساتوشی ناکاموتو کسی است که بلوک صفر (بلوک جنسیس) را در بلاک‌چین بیت‌کوین استخراج کرده است و در نتیجه می‌بایست تعداد قابل‌توجهی بیت‌کوین در آدرس ولت خود داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید:

بیت کوین چیست؟ همه چیز درمورد بیت کوین + ویدیو

بلاک چین چیست؟ همه چیز درمورد بلاک چین + ویدیو

فناوری بلاک چین چگونه کار می کند؟ (هر آنچه که باید بدانید)

کاربردهای مهم بلاک چین (بخش دوم)

تفاوت بلاک چین با ویکی پدیا چیست؟

بلاک چین و مبارزه با پول شویی


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

 

 

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین