آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

گزارش پس از هاوینگ: برزیل می تواند "منبع تقاضای" جدیدی برای بیت کوین باشد!

گزارش پس از هاوینگ: برزیل می تواند

 

بانک مرکزی برزیل در اقدامی نرخ بهره خود را به ۳ درصد کاهش داده است و بدین ترتیب سرمایه‌گذاران را ترغیب کرده به بازار ارزهای دیجیتال و خرید بیت کوین ورود کنند.

عملکرد حال حاضر بیت کوین در مقایسه با رئال برزیل در کنار مشکلات مالی این کشور می تواند فاکتورهایی برای افزایش تقاضا و ترغیب سرمایه گذاران بسمت این ارز دیجیتال باشد.

بر اساس گزارش جدید منتشر شده در تاریخ ۱۱ ماه می توسط دلفی دیجیتال با عنوان "موقعیت بیت کوین" بانک مرکزی برزیل نرخ بهره خود را به ۳ درصد کاهش داده است. در پی این اتفاق، رئال برزیل ۳۰ درصد ارزش خود را نسبت به دلار امریکا از دست داده است و این عاملی است که می‌تواند سرمایه گذاران را به سمت بازار کریپتوکارنسی سوق دهد، چراکه تجارت سنتی پرخطر در بازارهای محلی دیگر جذابیتی برای این افراد ندارد.

نشریه دلفی دیجیتال حدس می زند که خروج سرمایه گذاران از بازارهای سنتی می تواند به ورود آنان در بازار رمز ارزها و به ویژه بیت کوین در برزیل منجر می شود. در این نشریه آمده است:

«این بدان معنا نیست که سیل سرمایه از بازارهای نوظهور مستقیماً به سمت بیت‌کوین سرازیر می‌شود. اما به هر حال این حجم از انتقال را می توان به شکل یک منبع تقاضای دیگر برای بیت کوین تلقی کرد.»

ناگفته نماند که ارزهای دیجیتال در برزیل با چالش های نظارتی گسترده ای از سوی دولت و سیستم بانکداری دست و پنجه نرم کرده اند. چهار شرکت متمرکز بر معاملات بیت کوین از سال ۲۰۱۹ تعطیل شده اند. رئیس بانک مرکزی برزیل هم معتقد است که ارز های دیجیتال اصلاً ارز نیستند.

 

بیشتر بخوانید:

هاوینگ (Halving) یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

قدرت هاوینگ: بیت کوین سطوح بحرانی ۸,۰۰۰ دلار را حفظ می کند تا شروعی برای یک بازار گاوی جدید باشد

پس از هاوینگ، ماینرها دیگر بزرگترین فروشندگان بیت کوین نخواهند بود!

آغاز دوران جدید بیت‌کوین پس از رویداد فنی و بزرگ هاوینگ

سه دلیلی که تحلیلگران برتر بازار کریپتو برای افزایش قیمت بیت کوین


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین