آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

پس از هاوینگ، ۱۷ درصد درآمد ماینرها از کارمزد معاملات تامین می‌شود!

پس از هاوینگ، ۱۷ درصد درآمد ماینرها از کارمزد معاملات تامین می‌شود!

 

با کاهش پاداش بلاک به نصف، ماینرها برای بقای خود به میزان بسیار بیشتری به کارمزدهای معاملات بیت کوین اتکا کرده اند.

در ۱۰ مه، ماینرها ۲,۱۸۸ بیت کوین دریافت کردند، در حالی که در ۱۲ مه، این تعداد به ۸۵۲ بیت کوین کاهش یافت – یعنی یک سقوط ۶۱ درصدی. نصف شدن پاداش بلاک، برخی از ماینرها را از زنجیره خارج کرد و باعث کاهش هش ریت شبکه شد.

این اتفاق به نوبه خود منجر به افزایش فاصله بلاک ها شد، به این معنا که تعداد بلاک های کمتری در یک بازه زمانی پردازش می شوند و میزان پاداش های بلاک در دسترس ماینرها کاهش می یابد. آنچه تاکنون آشکار شده است را می توان یک سناریوی مارپیچ مرگ کوچک نامید. تنها مزیتی که ماینرها را نجات می دهد این است که تراکم شبکه، منجر به افزایش شدید کارمزدهای معاملات شده است - از ۰.۶۲ دلار در پایان آوریل به ۵.۲۱ دلار در ۱۵ مه.

در حال حاضر کارمزد معاملات ۱۷٪ از درآمد ماینرها را تشکیل می دهد. این مقدار، بالاترین درصد از ژانویه سال ۲۰۱۸ است. درآمد ماینرها بر اساس دلار آمریکا از ۱۹.۲۵ میلیون دلار در تاریخ ۹ ماه مه به ۷.۸۲ میلیون دلار در تاریخ ۱۲ ماه مه کاهش یافته است، یعنی یک کاهش ۶۲ درصدی.

تنظیم سختی بعدی سه روز بعد انجام خواهد شد. با این حال محاسبات کنونی، افزایش سطح سختی را پیش بینی می کند، زیرا میزان رشد هش ریت قبل از هاوینگ قابل ملاحظه بوده است. با این وجود تا زمانی که اتفاقات حول این پیش بینی باشد، احتمالاً کاهش ناچیزی در سطح سختی ایجاد خواهد شد که به ماینرهای باقی مانده کمک می کند.

این امکان وجود دارد که با بلوغ بیشتر بیت کوین و کاهش بیشتر پاداش بلاک با هاوینگ های بعدی، سرانجام هیچ بیت کوین جدید دیگری برای استخراج وجود نداشته باشد و ماینرها مجبور باشند بیشتر به کارمزدهای دریافتی خود اتکا کنند. با این حال، کارمزدهای بالاتر باعث می شود که این شبکه، جذابیت کمتری برای کاربران داشته باشد.

همانطور که کوین تلگراف پیش از این گزارش داده بود، طبق نظریه ای متناقض، بسیاری از افراد فعال در صنعت استخراج بر این باورند که افت هش ریت یک نشانه صعودی برای بیت کوین است که باعث افزایش سودآوری ماینرهای باقی مانده می شود.

 

بیشتر بخوانید:

هاوینگ (Halving) یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

قدرت هاوینگ: بیت کوین سطوح بحرانی ۸,۰۰۰ دلار را حفظ می کند تا شروعی برای یک بازار گاوی جدید باشد

پس از هاوینگ، ماینرها دیگر بزرگترین فروشندگان بیت کوین نخواهند بود!

استخراج ابری یا کلود ماینینگ چیست؟

راه‌اندازی بزرگ‌ترین فارم استخراج بیت کوین ایران با سرمایه‌گذاری چینی‌ها!

مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها

سه دلیلی که تحلیلگران برتر بازار کریپتو برای افزایش قیمت بیت کوین


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین