آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

آیا با دور دوم بسته های محرک، بیت کوین رشد قوی تری خواهد داشت؟

آیا با دور دوم بسته های محرک، بیت کوین رشد قوی تری خواهد داشت؟

 

نمایندگان مجلس امریکا در روز سه‌شنبه دور دیگری از بسته های محرک را پیشنهاد کردند که این لایحه پیشنهادی جدید، بیش از ۳ تریلیون دلار هزینه در بر داشت. این امر باعث شد که کمک اقتصادی ایالات متحده در زمینه مقابله با کرونا، به بزرگترین هزینه اضطراری ای تبدیل شود که یک کشور صرف می کند.

با توجه به بیش از ۳۰ میلیون امریکایی که شاید تنها راه امرار معاش خود را از دست بدهند و بیشتر شرکت های سیلیکون ولِی و وال استریت که از نابودی اندک درآمدهای سه ماهه دوم خود خبر می دهند، احتمالاً دولت آمریکا حداکثر توان خود را برای کاستن ضربات شیوع کرونا بر اقتصاد این کشور به کار خواهد گرفت.

طبق پیشنهاد روز سه‌شنبه، دور دیگری از بسته های محرک کمکی یک تریلیون دلاری با هدف کمک به دولت و نهادهای دولتی اختصاص یافته و یک کمک هزینه اضافی ۱۲۰۰ دلاری برای هر آمریکایی و نزدیک به ۲۰۰ میلیارد دلار برای کارگران خدمات اساسی که در خط مقدم مقابله با این بیماری هستند، در نظر گرفته شده است. عمدتاً این کمک مالی ۳ تریلیون دلاری به آمریکایی های وادار به قرنطینه ارائه خواهد شد که علی رغم ماه ها مبارزه با این بیماری، هنوز در تلاش برای کاهش شیوع آن هستند.

در میان این اقدامات بی سابقه ای که توسط چندین دولت مرکزی در سراسر جهان انجام شده و بسته های محرک چند تریلیون دلاری که ارائه داده اند، به نظر می رسد که بیت کوین بیشترین سود را برده است. همانطور که بسیاری از کارشناسان صنعت اعلام کرده اند، در میان توزیع این حجم قابل توجه بسته های محرک، ارزش ذاتی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز، شاهد افزایشی چشمگیر بوده است.

ناگفته نماند سرمایه گذاران مشهور صندوق های پوشش ریسک مانند پاول تودور جونز نیز به بیت کوین روی آورده اند و می گویند که این ارز دیجیتال در واقع برنده نهایی تورم پیش رو خواهد بود، تورمی که ناشی از سیاست های پولی نامشخص و اقدامات شدید دولت آمریكا است.

پشتوانه اظهارات وی، صحبت های آنتونی ترنچف (Antoni Trenchev) بنیانگذار حساب بانکی کریپتو با نام نکسو بانک (Nexo Bank) بود که اوایل این هفته به بلومبرگ گفت که هجوم گسترده بسته های محرک به همراه حواشی هاوینگ بیت کوین، طوفان شدیدی را برای افزایش قیمت بیت کوین ایجاد می کند. همچنین با تأیید دلفی دیجیتال (Delphi Digital) به عنوان محقق بازار، این حجم از کمک مالی، تورم جهانی را به دنبال خواهد داشت و مردم را به سمت ارزهای کاهش دهنده تورم مانند بیت کوین سوق می دهد، در حالی که برخی از قوی ترین ارزها در نهایت، قدرت خرید خود را از دست می دهند. در اینجا توجه به این نکته حائز اهمیت است که توزیع دور نخست بسته های محرک در بین مردم امریکا، هیجان خرید بیت کوین را برانگیخت و به دنبال آن، سودهای چشمگیر حداقل ۳۵ درصدی را در طی دو هفته ایجاد نمود.

سرانجام به دنبال توئیت جنجالی ترامپ مبنی بر اینکه امریکا می تواند مانند سایر کشورها از نرخ بهره منفی سود ببرد، بیت کوین و طلا مطمئناً به عنوان سرمایه گذاری های بسیار پر سود برای سرمایه گذاران تبدیل خواهند شد، سرمایه گذارانی که احتمالاً با بسته های محرک خود به دنبال کسب سود بیشتری هستند.

 

بیشتر بخوانید:

اوج سلامت شبکه بیت کوین پس از هاوینگ

بیت کوین قوی‌تر از همیشه!

هاوینگ (Halving) یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

پس از هاوینگ، ماینرها دیگر بزرگترین فروشندگان بیت کوین نخواهند بود!

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین