آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

اختراع سیستم جدید استخراج ارز دیجیتال با داده‌های ثبت شده فعالیت‌ بدنی

اختراع سیستم جدید استخراج ارز دیجیتال با داده‌های ثبت شده فعالیت‌ بدنی

 

مایکروسافت نوعی سیستم استخراج ارز دیجیتال اختراع کرده که از فعالیت های انسانی از جمله امواج مغزی و حرارت بدن در حین انجام کارهای آنلاین مثل استفاده از موتورهای جستجو، چت روبات ها و تماشای تبلیغات استفاده می‌کند. در این سیستم کاربر می‌تواند مشکلات محاسباتی پیچیده را به صورت ناخودآگاه حل کند.

مایکروسافت در تاریخ ۲۶ مارس این اختراع خود را به عنوان «سیستم استخراج رمز ارز با استفاده از داده های فعالیت‌های بدنی» منتشر کرد. در این سیستم نوین از داده های مربوط به فعالیت بدنی استفاده می شود. زمانی که کاربر کار محول شده از سوی یک سرور مثل تماشای تبلیغات را انجام می دهد، سیستم از امواج مغزی یا حرارت ساتع شده از بدن کاربر در فرآیند استخراج استفاده می کند.

نکته قابل توجه این است که متد توصیف شده ممکن است از انرژی محاسباتی در فرآیند استخراج بکاهد و از طرفی به سرعت آن بیفزاید. به عنوان مثال به جای کار محاسبه که در سیستم های ارز دیجیتال معمول مورد نیاز است، داده های به دست آمده از فعالیت بدنی کاربر می تواند اثبات کار باشد و در نتیجه کاربر می تواند مشکلات محاسباتی پیچیده را به صورت ناخودآگاه حل کند.

در این سیستم از انواع مختلف سنسورها می‌توان برای اندازه گیری فعالیت بدنی یا اسکن بدن انسان استفاده کرد که عبارتند از: سنسورها و اسکنرهای تصویربرداری رزونانس مغناطیسی کارکردی (fMRI)، سنسورهای الکتروانسفالوگرافی (EEG)، مانیتورهای ضربان قلب، سنسورهای حرارتی، سنسورهای نوری، سنسورهای فرکانس رادیویی، سنسورهای ماورای صوت، دوربین‌ها و هر سنسور یا اسکنر دیگری که که در این رابطه موثر باشد.

ناگفته نماند که ایده استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از حرارت بدن انسان پیش از این هم توسط سازمان‌های دیگر مورد بررسی و کاوش قرار گرفته است. برای مثال مانوئل بلترون موسس یک انستیتوی هلندی آزمایش مشابهی را در سال ۲۰۱۸ انجام داد و طی آن گرمای بدن انسان را از طریق یک منبع انرژی پایدار بدست آورد. سپس برق تولید شده را برای استخراج ارز دیجیتال به کامپیوتری منتقل می کرد.

 

بیشتر بخوانید:

شیوع یک کلاهبرداری پانزی با دام وسوسه انگیز استخراج بیت کوین

آموزش استفاده از ماشین حساب‌های استخراج ارز دیجیتال

استخراج ابری یا کلود ماینینگ چیست؟

هاوینگ (Halving) یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

راه‌اندازی بزرگ‌ترین فارم استخراج بیت کوین ایران با سرمایه‌گذاری چینی‌ها!

تاثیر قطع اینترنت ایران بر روی عملکرد ماینر‌ها

مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها

کامپیوتر کوانتومی چیست و چگونه کار می‌کند؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین