آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

مرسدس بنز از فناوری بلاک چین در زنجیره تامین کبالت استفاده می‌کند

استفاده مرسدس بنز از فناوری بلاک چین در زنجیره تامین کبالت

 

کمپانی مرسدس بنز، شرکت بزرگ تولید کننده خودرو و استارتاپ بلاک چینی Circulor در راستای ردیابی انتشار کربن در زنجیره تامین کبالت با هم همکاری می کنند.

بر اساس اعلامیه مطبوعاتی منتشر شده در ۳۰ ژانویه، این پروژه مشترک به عنوان بخشی از راهکار استارتاپ Autobahn و با هدف تعیین هویت اتومبیل های نسل بعد مطرح شده است. این دو کمپانی برای تحقق هدف خود از فناوری بلاک چین استفاده خواهند کرد تا علاوه بر ردیابی انتشار گازهای موجود در هوا، میزان مواد بازیافتی در زنجیره تامین پیچیده تولید کنندگان باتری های سلولی نیز مشخص  گردد.

شرکت مرسدس بنز قصد دارد با استفاده از داده های گردآوری شده، ناوگان جدید خودروهای مسافربری بدون کربن را راهی بازار کند. کبالت یک ماده معدنی مهم در ساخت باتری های لیتیوم یونی است که قسمت اعظم آن از سوی جمهوری دموکراتیک کنگو تامین می شود؛ منطقه ای که برای شرایط غیراخلاقی استخراج کبالت بارها مورد انتقاد قرار گرفته است.

برآوردهای سازمان ملل در سال ۲۰۱۷ نشان می‌داد که از ۱۶۸ میلیون کودک در کل جهان برای کار در این معادن بهره‌برداری می شود که ۴۰ هزار کودک در معادن کبالت جمهوری دموکرات کنگو مشغول کار هستند. این برنامه آزمایشی مبتنی بر بلاکچین، جریان تولید این مواد و انتشار کربن مرتبط با آن را مورد بررسی قرار خواهد داد، ضمن آنکه میزان استفاده از مواد بازیافت شده در زنجیره تامین را هم به ثبت می رساند.

 

 بیشتر بخوانید:

بلاک چین در صدر مشاغل پرطرفدار لینکدین!

آیا بلاکچین می‌تواند راه حل برون رفت از معضلات اقتصادی باشد؟

بانکداری بر روی بلاکچین (بخش دوم)

بانکداری بر روی بلاکچین (بخش اول)

کاربرد بلاک چین در بورس و بازارهای سرمایه (بخش دوم)

کاربرد بلاک چین در بورس و بازارهای سرمایه (بخش اول)


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین