آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

حفظ حریم خصوصی بیشتر و دستیابی به بیت کوین های بکر در نتیجه استخراج بیت کوین در خانه

 

روزهایی را به خاطر می آورید که هرکسی می توانست با یک کامپیوتر بیت کوین استخراج کند؟ بله، چندی پیش و قبل از آن که دستگاه‌های ایسیک تولید و عرضه شوند، تعدادی از افراد خوش شانس بیت کوین ها را با کامپیوترهای خود استخراج می‌کردند.حال با توجه به افزایش سطح سختی استخراج بیت کوین، به لطف ماینرهای حرفه ای مجهز به تراشه های رایانه‌ای تخصصی و همچنین قدرت پردازش بالا، صنعت استخراج موقعیت باثبات تر و ایمن تری را برای خود در اکوسیستم خلق کرده است.

وقتی دستگاه های ایسیک در سال ۲۰۱۳ معرفی شدند، هش ریت آنقدر افزایش یافت که کارت‌های گرافیک (GPU) طی چند ماه منسوخ شدند و از رده کنار رفتند. در اثر این پیشرفت، ماینرهای کوچک مجهز به کارت گرافیکی و نسل های قبلی ایسیک دیگر قادر به رقابت با ایسیک های سطح بالا نبودند و در نتیجه تسلیم شدند.

یک سوال هنوز هم بدون پاسخ مانده است- چنانچه هزینه برق مقرون به صرفه باشد و هدف اصلی اندوختن بیت کوین باشد، آیا ماینرها می توانند از این فعالیت‌ سود ببرند؟

آندریاس آنتونوپولوس که یکی از طرفداران بیت‌کوین می باشد، در پادکست اخیر خود این موضوع را خاطرنشان کرد که در حقیقت هنوز هم افراد می‌توانند بیت کوین را در خانه خود استخراج کنند.. وی بیان کرد:
«بله، یک نکته وجود دارد و به شما امکان می دهد دو کار بسیار مهم را انجام می دهید. یک دلیل اینست که شما بدون هیچ هزینه ای  و بدون آنکه حریم خصوصی شما به خطر بیفتد، بیت کوین به دست می آورید؛ هیچ هزینه معاملاتی وجود ندارد، به علاوه اینکه کاملا ناشناس می مانید. دلیل دیگر این است که از این طریق به بیت کوین بکر دست می یابید. این اتفاق به معنای واقعی هیچ سابقه ای ندارد.»

علاوه بر این، گزارش اواخر سال ۲۰۱۹ فاش کرده است که حدود ۵۴ درصد از کل هش ریت از چین بوده و از ماه می ۲۰۲۰ نیز ۶۵ درصد هش ریت ماینینگ از استخرهای استخراج مستقر در چین به دست آمده است.

 

بیشتر بخوانید:

کامپیوتر کوانتومی چیست و چگونه کار می‌کند؟

کامپیوتر کوانتومی تهدیدی برای ارزهای دیجیتال

هشینگ و امضای دیجیتال در بلاک چین چیست؟

علت افزایش قیمت بیتکوین در سال 2017 چه بود؟

فناوری بلاک چین چگونه کار می کند؟ (هر آنچه که باید بدانید)


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین