آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

جاستین سان به سانسور محتوای مرتبط با هاردفورک شبکه استیم متهم شد

جاستین سان به سانسور محتوای مرتبط با هاردفورک شبکه استیم متهم شد

 

در پی توسعه شبکه استیم، جاستین سان به علت اعمال سانسور در پست‌های مرتبط با هاردفورک هایو (Hive) مورد حمله انتقادات شدید قرار گرفت.

موضوع از این قرار است که در ۱۹ مارس، یکی از اینفلوئنسرهای ارز دیجیتال به نام گرل گونا کریپتو کلیپی را در توییتر منتشر کرد و گفت که  ویدئوی وی در خصوص هاردفورک ۲۰ مارس از پلتفرم استیم حذف شده است. وی گفت:

«من یک ویدیوی بی طرف و توصیفی ساختم و در آن در مورد اتفاقات و انتظاراتی که افراد می‌توانند داشته باشند توضیح دادم، ولی این پست از سایت Steemit.comحذف شد. نکته جالب اینجاست که مباحث متمرکز سازی و سانسور دقیقاً همان دلایلی هستند که جامعه استیم برای فورک کردن زنجیره و انتقال به هایو دارد.»

هاردفورک هایو که اساساً یک اقدام متقابل از سوی جامعه استیم علیه تلاشهای جاستین سان بنیانگذار ترون برای تسلط بر شبکه است، در تاریخ ۱۸ مارس معرفی شد.

سان در ۱۴ فوریه شرکت Steemit، بزرگترین رابطه بلاک چین و استیم را خریداری کرد و ۲۰درصد کل موجودی توکن های درحال گردش استیم را تصاحب کرد. این اتفاق واکنش جامعه استیم را برای انجام یک هاردفورک برانگیخت تا از این طریق مانع استفاده‌ توکن های سان در رای گیری برای پروسه های نظارتی شوند.

پس از آن که صرافی های بزرگ ارز دیجیتال بایننس و هیوبی از این بروزرسانی مطلع شدند، هر دوی آنان به برکناری ۲۰ اپراتور نود بلاک چین استیم در ۳ مارس رای دادند. پس از این اتفاق، دو صرافی مذکور رای های حمایتی به نفع سان را پس گرفتند و پشتیبانی خود را از هاردفورک هایو اعلام کردند.

به نظر می‌رسد هاردفورک هایو از سوی اکثریت اعضاء جامعه استیم حمایت خواهد شد، کمااینکه قیمت این توکن طی ۱۶ ساعت پس از اعلام هاردفورک، یک رالی ۲۰۰ درصدی را تجربه کرد.

در ۱۹ مارس، Steampeak دومین رابط کاربری بزرگ استیم یک نظرسنجی راه انداخت و از اعضای جامعه پرسید پس از فورک از کدام زنجیره پشتیبانی می کنند. اسکات جاروی بنیانگذار Steampeak در مصاحبه با کوین تلگراف گفت:

«جامعه پیش بینی می کند هایو در شروع کار با مسائل و مشکلاتی مواجه شود. من امیدوارم کاربران ما این مسئله را درک کنند، چون قصد داریم زیر ساختارهای غیر متمرکز بیشتری را تنظیم کنیم و بهر حال شروع طاقت فرسایی خواهد بود.»

 

بیشتر بخوانید:

استیم (Steem) چیست؟ هر آنچه که باید بدانید

جاستین سان از مالکیت پلتفرم دیگری در ابتدای سال 2020 خبر داد

ارز دیجیتال ترون (TRON) چیست؟ هر آنچه که باید بدانیم

سرویس جدید ترون با بیت تورنت (BitTorrent) ادغام می‌شود

جاستین سان از مالکیت پلتفرم دیگری در ابتدای سال 2020 خبر داد

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟

ارزهای دیجیتال، راهی برای دور زدن تحریم‌ها


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین