آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

آیا کشور بعدی که ارز دیجیتال خود را عرضه می‌کند ژاپن است؟

آیا کشور بعدی که ارز دیجیتال خود را عرضه می‌کند ژاپن است؟

 

در اجلاس G_20 که اخیراً با حضور وزرای اقتصاد و مقامات ارشد بانک مرکزی برگزار شد، مقررات ارزهای دیجیتال مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در این بین ژاپن در کانون توجهات بود.

رهبران بانک مرکزی ژاپن (BOJ)، وزارت دارایی (MOF) و سازمان خدمات مالی (FSA) تاکنون چندین جلسه برگزار کرده اند تا به این نتیجه برسند که آیا کشور باید در راستای اتخاذ یک ارز‌دیجیتال قرار بگیرد یا خیر. موضوعاتی که در این جلسات مورد بحث قرار گرفته عبارتند از اینکه دولت ژاپن با پذیرش یک ارز دیجیتال مرکزی چه تاثیری بر اقتصاد جهان خواهد گذاشت و در ضمن با وجود شمار زیادی از صرافی های رمز ارز، آیا دلار آمریکا کماکان به عنوان ارز جهانی شناخته می شود یا خیر.

وقتی صحبت از فناوری بلاک‌چین می‌شود، ژاپن به عنوان زادگاه ارز دیجیتال سری برتر از سایر کشورها دارد. اقتصاد این کشور بیشترین سود را از تصویب ارز دیجیتال برده و نیازی به گفتن نیست که همانند دیگر کشورها با نگرانی هایی همچون هک، جرائم مالی و پولشویی نیز مواجه شده است. آخرین جلسه جهت رسیدگی به این موارد در ماه ژانویه برگزار شد که معاون وزیر امور بین الملل سازمان خدمات مالی کشور، معاون وزیر امور بین الملل وزارت دارایی و مدیر اجرایی امور بین الملل بانک مرکزی ژاپن در آن حضور داشتند.

در این بین بانک مرکزی ژاپن آمادگی خود را برای پذیرش ارز دیجیتال اعلام کرد، کمااینکه هاروئیکو کورودا، رییس بانک مرکزی ژاپن پیش‌تر هم گفته بود هیچ تقاضایی برای ارز دیجیتال با تحریم دولت وجود ندارد، اما با در نظر گرفتن و رفع تمامی خطرات و چالش های نظارتی می توان به یک نتیجه مناسب برسید: «ما از هر دو دیدگاه فنی و قانونی مطالعات و تحقیقات خود را به جلو می بریم تا در صورت نیاز فزاینده بتوانیم در مسیر مناسب حرکت کنیم.»

 

بیشتر بخوانید:

اعمال محدودیت‌ برای صرافی‌های ارز دیجیتال ژاپن

آموزش کامل صرافی بیتمکس

آموزش صفر تا صد کار با صرافی بایننس Binance

صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز چه تفاوت‌هایی دارند؟

آموزش گام به گام مارجین ترید در صرافی بایننس

بازگشت صرافی پولونیکس (Poloniex) به روزهای اوج خود!

اکانت‌های قدیمی و وریفای نشده صرافی پولونیکس ارتقا گرفتند!


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

 

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین