آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

خیزش قیمتی 150 درصدی تزوس در سه ماه گذشته، واقعی یا حبابی پرخطر؟

آیا خیزش قیمتی 150 درصدی تزوس در سه ماه گذشته واقعی است یا حباب پرخطریست؟

 

قیمت تزوس (Tezos: XTZ) از ابتدای سال 2020 بیش از 100% رشد کرده است. تزوس یکی از بهترین عملکردها را میان رمزارزها داشته است و با افزایش اندازه بازار به 1.9 میلیارد دلار در لیست 10 پروژه بزرگ قرار گرفت.

با این حال با وجود تاریخچه رسوای اکثر ارزهای دیجیتال جذاب، غالب مردم تاحدی نسبت به ظرفیت های تزوس محتاط هستند و مطمئن نیستند در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال ارزشی خلق می کند یا نه.

تزوس خودش را بلاکچین خودترمیم کننده می نامد، پروتکلی که بر مبنای الگوریتم اجماع اثبات سهام شناور است؛ ایجاد قراردادهای هوشمندی را میسر می کند که طرفین می توانند بر اساس شرایط از قبل تعیین شده تعامل کنند. روش کار الگوریتم این است که سهام داران کوین (که در تزوس خباز نام گذاری شده اند) اختیار رای و اداره شبکه را دارند. در نتیجه، تزوس به روشی که در بلاکچین های اثباتِ کار (PoW) مرسوم است دچار انشعاب نمی شود. برای این که بلاکچین ارتقا پیدا کند اکثریت خبازها باید به توافق برسند.

تزوس تاکنون دو ارتقای سیستمی در سطح شبکه به نام های "آتن" و "بابل" تجربه کرده است. شاید فکر کنید چرا خبازها از ارتقاهای شبکه برای آسیب رساندن به آن استفاده نمی کنند؟ علت این که خبازها به اجرای سیاست های آسیب زا رای نمی دهند این است که در پروژه نفع مالی دارند. به عبارت دیگر خیلی بعید است ارتقای سیستمی در تزوس اتفاق بیفتد که به ضرر جامعه اداره کننده آن باشد زیرا همان جامعه در مورد تغییرات تصمیم گیری می کند.

اگر فرض کنیم بیت کوین پروتکلی برای ذخیره سازی پول در حالت دیجیتال است، اتریوم حالتی برنامه پذیرتر از طریق قراردادهای هوشمند است. تزوس بسیار هوشمندتر است. بجای تصمیم گیری ساده به صورت من به فلانی پرداخت می کنم، یا فلانی به من پرداخت می کند، پرداخت ها در تزوس به صورت شرطی است: من به فلانی پرداخت می کنم اگر بهمان شرط محقق شود.

اتریوم مدت زیادی صبر کرد تا در ارتقای اتریوم نسخه 2.0 این مشکل برطرف شد و شبکه به روش اثبات سهام (PoS) مهاجرت کرد. در واقع در نیمه دوم 2019 شبکه در 94% ظرفیتش کار می کرد. تزوس همین حالا این قابلیت را دارد. بسیاری از صرافی ها از تزوس پشتیبانی می کنند که خیلی ها را ترغیب می کند در آن سرمایه گذاری کنند.

 

مطالب مرتبط:

تزوس (Tezos) چیست؟ هر آنچه که باید بدانید

ترید و معامله ارزهای دیجیتال را چگونه شروع کنیم؟

قوانین موفقیت در ترید و معامله گری

روش های ترید ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاری بلند مدت در ارزهای دیجیتال

دوره نخبگان کریپتوکارنسی چیست؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاک چین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال، بورس و فارکس

 

 

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین