آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

چه تعداد از مردم حداقل یک بیت کوین دارند؟

چه تعداد از مردم حداقل یک بیت کوین دارند؟

 

قیمت بیت کوین در هفته گذشته با رالی‌ قابل توجهی مواجه شد و به سطح بالای ۱۰ هزار دلار رسید و این رقم بسیار خوبی برای یک کوین است. حال شما فکر می کنید که چند نفر حداقل یک بیت کوین را در اختیار دارند؟

به گزارش بیت کوینیست، ۶۳۳,۰۰۸ آدرس در این شبکه وجود دارد که حداقل یک بیت‌کوین موجودی دارند (۱.۶۸ میلیون واحد در کل) و این ۲.۱۸ درصد از کل آدرس های بیت کوین را در بر می گیرد. البته نمی توان گفت که یک آدرس به یک فرد تعلق دارد، به همین دلیل قصد داریم به صورت دقیق تر وارد این بحث شویم.

ابتدا فرض می‌کنیم که هر فرد بیشتر از یک بیت کوین در کیف پول خود دارد که در این صورت، محاسبه آن به کار بسیار آسانی تبدیل می شود.  اما در حالت دوم، هر فرد می‌تواند یک یا بیش از یک بیت کوین را در چندین آدرس مختلف داشته باشد. در چنین مواردی آدرس ها باید حاوی کمتر از یک واحد باشند، بنابراین شمردن این تعداد از افراد کار سختی خواهد بود، چراکه ۹۸ درصد آدرس های حاوی کمتر از یک بیت کوین به آنها تعلق دارد.

سناریوی سومی هم وجود دارد. به طور مثال فرض کنید که باید کیف پول های حاوی ۱۰ بیت کوین را شمارش کنیم. این حساب ها احتمالا به یک شرکت یا نهاد متعلق است که در این حالت می‌توان گفت اعضای آن در حساب کیف پول های خود کمتر از یک بیت کوین موجودی دارند. در هرصورت بر اساس جدول توزیع به جرات می توان گفت که بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون نفر حداقل یک بیت کوین در حساب های خود دارند.

 

بیشتر بخوانید:

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟ 

تفاوت سرمایه گذاری در بورس ایران با بازار ارزهای دیجیتال

در بورس سرمایه گذاری کنم یا ارزهای دیجیتال؟

ایجاد سبد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

اثر مرکب در سرمایه گذاری (ارز دیجیتال، بورس، فارکس)


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین