آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

پذیرش بالای ارزهای دیجیتال در کلمبیا

 پذیرش بالای ارزهای دیجیتال در کلمبیا

 

محبوبیت فزاینده ارزهای دیجیتال در کلمبیا مورد بحث و بررسی های فراوانی قرار گرفته است و تاکنون هیچ اتفاق نظری برای این حجم از توجه و دلایل اصلی آن ارائه نشده است.

واقعیت اینست که تاکنون چندین مورد مطالعه انجام شده است؛ مطالعات صورت گرفته از سوی Statista یکی از این موارد است که علاقه و اهمیت قابل توجه کاربران کلمبیایی را بازتاب می دهد و آن را به عنوان سومین کشور به لحاظ دارا بودن بیشترین تعداد کاربر ارز دیجیتال معرفی می نماید.

طبق نظرسنجی مصرف کنندگان جهان Statista که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد و طی آن بین هزار نفر نظرسنجی آنلاین برگزار شد، آمریکای لاتین منطقه‌ای با بیشترین تعداد کاربران رمز در جهان شناخته شد. در تحقیق دیگری هم که در سال ۲۰۱۹ و توسط صرافی ارز دیجیتال و همتا به همتای پکسفول صورت گرفت، ادعا شد میزان پذیرش دو ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم در بین مردم کلمبیا روند صعودی داشته است.

این گزارش مدعی است که ۸۷ درصد شرکت کنندگان از وجود ارزهای دیجیتال اطلاع داشتند و از این بین ۸۰ درصد آنان تمایل به سرمایه‌گذاری در این حوزه داشتند. به همین دلیل تراکنش بیش از یک میلیون دلاری کاربران کلمبیا در این صرافی در سال ۲۰۱۹ خیلی عجیب به نظر نمی‌رسد. علاوه بر این، فوربس نیز در سال ۲۰۱۸ فهرست ده شهر برتر بیت کوین در جهان را منتشر کرد که شهر بوگاتای کلمبیا به دلیل دارا بودن مشاغل مرتبط با کریپتو در رتبه هفتم آن قرار گرفته بود.

در مورد عواملی که سبب گردیده کلمبیا به یکی از کشورهای فعال در این حوزه تبدیل شود، نظرات مختلفی ارائه شده است. یکی از تحلیلگران ارشد منطقه آمریکای لاتین در مصاحبه با کوین تلگراف اظهار داشت از آنجایی که این کشور به لحاظ نوسان قیمتی بسیار با ثبات عمل می کند، پس نمی توان تورم را از دلایل این افزایش محبوبیت تلقی کرد. وی اظهار داشت:

«در کل، آموزش مالی در کشور کلمبیا در سطح پایین قرار دارد؛ این در حالی است که ۷۰ درصد جمعیت بزرگسال ایالات متحده نسبت به بازارهای مالی دیدگاه وسیعی دارند، ولی در کلمبیا فقط یک درصد مردم از دانش مربوطه برخوردارند. این موضوع بر این امر دلالت دارد که کلمبیایی ها قادر به مدیریت اطلاعات فنی جهت درک یک دارایی نیستند و ناچار آنان را به عنوان یک پناهگاه امن می پندارند.»

 

بیشتر بخوانید:

حذف نرخ بهره توسط فدرال رزرو و افزایش ۸۰۰ دلاری قیمت بیت کوین

نگاه خوشبینانه تونی ویز به افزایش قیمت بیت کوین در آینده نزدیک

تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) برای رد یا پذیرش درخواست ETF بیت کوین

چرا سرعت ریزش آلت‌کوین‌ها در روند نزولی سریعتر از بیت کوین است؟

چالش های تنظیم مقررات بیت کوین و ارزهای دیجیتال


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین