آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

هاوینگ بیت کوین مصادف با انتخابات ریاست جمهوری امریکا

پدیده هاوینگ که هر ۴ سال یکبار رخ می‌دهد، یکی از مولفه‌های کلیدی کد بیت کوین را شکل می‌دهد. هر ۱۰ دقیقه ماینر شبکه بیت کوین تعداد مشخصی از بیت کوین های تازه تولید شده را پس از حل یک معمای رمزنگاری شده دریافت می‌کند. این پاداش‌ها هر ۴ سال یکبار به نصف کاهش می‌یابد و متعاقباً تعداد بیت کوین های جدیدی که به گردش در می یابند نیز کاهش می یابد.

یکی از تحلیلگران مشهور به نام توییتری پلن بی اخیراً به این مطلب اشاره کرده که هاوینگ بیت کوین با انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده همزمان شده است. اکنون این سوال مطرح می‌شود که آیا این رخداد را می توان به زیرکی ساتوشی ربط داد و یا اینکه کاملا اتفاقی است؟

پروتکل بیت کوین به گونه‌ای طراحی شده که هر چهار سال یکبار (یا هر ۲۱۰,۰۰۰ بلاک) متحمل هاوینگ می شود. این رویداد تا کنون دو بار رخ داده است. اولین هاوینگ در نوامبر ۲۰۱۲ و هاوینگ دوم در ژولای ۲۰۱۶ اتفاق افتاد. قرار است هاوینگ سوم در ۱۴ ماه می ۲۰۲۰ رخ دهد.

در سال ۲۰۰۹ پاداش بلاک برای ماینر ها از ۵۰ بیت کوین به ازای هر بلاک شروع شد. پس از هاوینگ سال ۲۰۱۲، این عدد به ۲۵ واحد بیت کوین به ازای هر بلاک کاهش یافت. پاداش‌ها پس از هاوینگ سال ۲۰۱۶ یک بار دیگر نصف شد و به ۱۲.۵ بیت کوین رسید. حال در کمتر از ۴۰ روز دیگر این رقم به ۶.۵ واحد خواهد رسید.

خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو پاداش بلاک بیت کوین را طوری برنامه ریزی کرده که با گذشت زمان کاهش می یابد. این طراحی سبب می گردد این پرچمدار ارزهای دیجیتال در مقایسه با سیستم های مالی سنتی که عرضه پول توسط بانک‌های مرکزی کنترل می‌شود، منحصر به فرد ظاهر شود. برخلاف هاوینگ بیت کوین، موجودی ارزهای فیات اما با گذشت زمان افزایش چشمگیری داشته است.

جالب این است بدانید که تمام هاوینگ های بیت کوین طی سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۶ و اکنون در سال ۲۰۲۰ با انتخابات ریاست جمهوری امریکا مصادف شده اند.

برخی از تحلیلگران جامعه کریپتو نظرات خود در رابطه با این واقعیت جالب را در توییتر بیان کرده‌اند. تعدادی از آنان می‌گویند ساتوشی قصد داشته سیر صعودی بیت کوین مرتبط با هاوینگ در سال های کبیسه رخ دهد.

برخی دیگر اینطور توضیح داده اند که این اتفاق صرفاً به خاطر این است که بحران های مالی در اغلب اوقات طی سال‌های انتخابات رخ می‌دهد مثل بحران مالی سال ۲۰۰۸.

به طور خلاصه اکثریت نظرات به‌ هوش ساتوشی اشاره داشته اند، نه صرفاً یک تصادف زمانی. اما واقعیت این است که ما هرگز متوجه نخواهیم شد که این مسئله به طراحی هوشمندانه ساتوشی مربوطه است یاخیر. ساتوشی ناکاموتو که ممکن است یک فرد یا یک گروه باشد، پس از انتشار پروتکل بیت کوین در سال ۲۰۰۹ ناپدید شد.

به این ترتیب خود ناکاموتو در میان ما حضور ندارد که توضیح دهد این اتفاق جالب به صورت هدفمندانه رخ می دهد و یا نه کاملاً اتفاقی است. چیزی که اهمیت بیشتری دارد این واقعیت است که پدیده هاوینگ سیر صعودی قیمت بیت کوین را همیشه به دنبال داشته است.

 

بیشتر بخوانید:

ریپل (Ripple) چیست؟ هر آنچه که باید بدانیم

ریپل (Ripple) به دنبال فراگیری بی سابقه خدمات حواله جات ارزی

ریپل، پلتفرم Xpring خود را در یک سایت عرضه می‌کند

استفاده از ریپل (XRP) در بازار سرگرمی و موسیقی

همکاری بانک ملی مصر با شرکت پرداخت مبتنی بر بلاکچین ریپل

استلار (Stellar) چیست؟ هر آنچه که باید بدانیم


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.