آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

ماجرای هک صرافی بایننس و به سرقت رفتن 7000 بیت کوین

ماجرای هک صرافی بایننس و به سرقت رفتن 7000 بیت کوین

 

چندی پیش خبری منتشر شد که بیش از ۷ هزار بیت‌کوین از صرافی بایننس (Binance) توسط هکرها به سرقت رفته است. صرافی بایننس نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که این هک تاریخی به دلیل نقض امنیتی در مقیاس بزرگی اتفاق افتاده است. بر همین اساس مدیر عامل بایننس، چانگ‌پنگ ژائو، اظهار داشت که به طور قطع هکرها به کلیدهای API کاربران، کدهای احراز هویت دو مرحله‌ای و دیگر اطلاعات موردنیاز دسترسی داشته‌اند.

در پی این اتفاق، چیزی بالغ بر ۴۱ میلیون دلار بیت‌کوین توسط هکرها از صرافی بایننس (Binance) دزدیده شد و به گفته تیم پشتیبانی این صرافی، فقط کیف پول‌های گرم بایننس مورد حمله هکرها قرار گرفته اند که تنها ۲ درصد از کل دارایی‌های بیت‌کوین این صرافی را شامل می‌شود.

مدیرعامل بایننس در ادامه افزود که تغییرات گسترده‌ای در الگوریتم‌های امنیتی ایجاد شده و دیگر کیف پول‌ها امن هستند و هیچ آسیبی آنها را تهدید نخواهد کرد. چانگ‌پنگ ژائو توضیح داد: « هکرها ممکن است هنوز کنترل بخشی از حساب‌های کاربری را در اختیار داشته باشند و از دارایی داخل حساب‌ها برای ایجاد در نوسانات بازار تغییر قیمت‌ها استفاده کنند. تیم بایننس حساب‌ها را به دقت تحت نظر می‌گیرد و با توجه به بسته بودن امکان برداشت، هکرها انگیزه زیادی برای تاثیرگذاری در قیمت‌ها نخواهند داشت».

برای پوشش زیان‌های متحمل شده به کاربران در این حادثه، صرافی بایننس اعلام کرد که از صندوق دارایی امن خود (SAFU) استفاده خواهد کرد. بایننس این صندوق را در سال ۲۰۱۸ با هدف ایجاد نوعی بیمه اضطراری ایجاد کرد که گفته می‌شود ۱۰ درصد از تمام سود بایننس از کارمزد معاملات به این صندوق اختصاص می‌یابد.

پس از اینکه خبر هک شدن بایننس در اغلب رسانه های خبری منتشر شد، مدیرعامل این صرافی ابراز داشت که که تیم بایننس در حال بررسی به‌کارگیری یک عقب‌گرد (Rollback) در ارتباط با شبکه بیت‌کوین است. با ایجاد عقب‌گرد در شبکه بیت کوین، تراکنش‌های انجام شده بر روی این شبکه بازگردانده می‌شود. البته اینکار به این راحتی امکان پذیر نیست و نیازمند ایجاد یک اجماع میان ماینرهای بزرگ شبکه، استخرهای استخراج و همینطور در اختیار داشتن بیش از ۵۱ درصد از قدرت هش موجود در بلاک چین بیت کوین خواهد بود.

مدیر عامل بایننس در رابطه با ایجاد Rollback در شبکه بیت کوین افزود: «انجام عقب‌گرد ممکن است در چند روز آینده اتفاق بیافتد. اما نگرانی‌هایی در ارتباط با تأثیرات منفی و نتایج نا مطلوب آن بر روی اعتبار بیت‌کوین وجود دارد.» هرچند که بعدا مدیرعامل بایننس در حساب توییتر خود اعلام کرده که با مشورت چند تن از فعالان بزرگ حوزه ماینینگ، این رویکرد عقب‌گرد را اجرا نخواهد کرد.

 

بیشتر بخوانید:

آموزش جامع ثبت‌نام در صرافی بایننس (Binance)

ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) چیست؟ هر آنچه که باید بدانید

آموزش گام به گام مارجین ترید در صرافی بایننس

استراتژی های معامله با مارجین در بایننس

آموزش صفر تا صد کار با صرافی بایننس Binance


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین