آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

افزایش چشمگیر اسپرد در بازار جهانی طلا

افزایش چشمگیر اسپرد در بازار جهانی طلا

 

متاسفانه با دامن‌گیر شدن شیوع ویروس کرونا و انتشار بیماری کوید ۱۹، روز گذشته شاهد اتفاقات نادری در بازار های مالی و تامین کنندگان نقدینگی بزرگ دنیا نظیر بانک های عامل بودیم که نتیجه آن افزایش اسپرد طلا در اکثر بروکر های بزرگ فارکس و یا حتی توقف معاملات فلزات گرانبها و طلا و نفت در بروکرهای کوچک‌تر بود.

همزمان با تزريق تريليون ها دلار نقدينگى توسط خزانه دارى آمريكا و فدرال رزرو به بازار آمريكا و جهان، و بعد از حمايت شدن بازارهاى سهام حجم نقدينگى سهمگينى روانه بازار طلا شده است!

دلیل اصلی این اتفاقات، کاهش شدید نقدینگی در نزد بانک‌های واسط برای پوشش معاملات جاری نزد بروکرها بوده است که نتیجه آن نیز همان گونه که ذکر گردید، افزایش اسپردها به جهت کنترل و کاهش معاملات بر روی طلا می‌باشد. البته برخی از کارشناسان این افزایش چشمگیر اسپرد طلا را به تفاوت قیمت قراردادهای فیوچرز و قرار داد‌های اسپات مربوط می‌دانند.

 

افزایش چشمگیر اسپرد در بازار جهانی طلا

 

اسپرد طلا در كارگزاري‌هاى متفاوت تلرانس بين 8 الى 70 دلار را ثبت كرده كه در تاريخ بی‌سابقه بوده است! این شرایط تا جایی گستردش یافته که در بانک ها و بروکرهای مطرحی مثل citi fx و ms fx و ubs زوریخ چیزی در حدود ۲۵-۲۰ دلار اسپرد اخذ گردید.

‏Citi FX is  (20.44 $), MS FX (25.29$), UBS Zurich (8$)

بسیاری از بانک‌های قیمت گذار، فعالیت خود را متوقف کردند و تامین کنندگان نقدینگی، بدنبال بانک‌های واسط جدید و افزایش نقدینگی برای احیا مجدد شرایط هستند. احتمال تشديد نوسانات تا آخر هفته به خصوص عصر پنجشنبه و جمعه بسيار بالاست، بنابراین عاقلانه ترین کار برای معامله گران خرد این است که معاملات بر روی طلا را تا آرام شدن شرایط متوقف نمایند زیرا در غیر این صورت می بایست هزینه های گزاف اسپرد را بجان بخرند.

 

بیشتر بخوانید:

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

چرخه معامله‌گری در بازارهای مالی

نکات طلایی پیتر لینچ برای موفقیت در بورس و بازارهای مالی

بهترین و بدترین پندهای سرمایه گذاری در بازارهای مالی

استراتژی معاملاتی (Trading strategy) در بازارهای سرمایه

روانشناسی معامله گری در بازار های مالی

ویژگی‌های یک تریدر حرفه‌ای

قوانین موفقیت در ترید و معامله گری


منبع: مرکز تحقیقات بلاک چین


آموزش جامع ترید و تحلیل کاربردی- ویژه ارزهای دیجیتال، بورس ایران و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین