آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

فروش و نگهداری بیت کوین در آلمان قانونی می‌شود!

فروش و نگهداری بیت کوین در آلمانی قانونی می‌شود!

 

به تازگی دولت آلمان لایحه جدیدی را مورد بررسی قرار داده است که بر اساس آن بانک‌های این کشور‌ می‌توانند خدمات خرید و یا نگهداری بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را ارائه کنند.

این لایحه جدید برای اجرایی شدن باید در پارلمان فدران آلمان موسوم به بوندستاگ (Bundestag) به تایید برسد و حداقل ۱۶ ایالت این کشور در مورد آن موافقت کنند. این درحالی است که تاکنون تمامی بانک‌ها و موسسات مالی آلمان از انجام مبادلات و ارائه تسهیلات در حوزه رمزارزها ممنون شده بود‌ند و با تصویب این لایحه جدید، شرایط تغییر خواهد کرد و اتفاقات خوشایندی پیش روی علاقه‌مندان به حوزه ارزهای دیجیتال وجود خواهد داشت.

منابع خبری آلمان در این مورد گزارش داده‌اند که از ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی، بانک‌ها و موسسات مالی می‌توانند به راحتی هر چه تمام‌تر و تنها با لمس یک دکمه، خدمات بانکی آنلاین، اوراق بهادار سنتی مانند سهام و خدمات مربوط به ارزهای دیجیتال را به مشتریان خود ارائه کنند.

نکته قابل توجه این است که انجمن بانک های آلمانی از این لایحه استقبال کرده‌اند، این انجمن بزرگ که از ۲۰۰ موسسه مالی بزرگ آلمان تشکیل شده است، اطمینان داده که شایستگی حفاظت از دارایی‌های افراد را دارند و می‌توانند با تجربه کافی، کنترل ریسک مناسب برای حفظ سرمایه مردم را انجام دهند.

رئیس شورای دفتر کل توزیع‌شده، سون هیلدبرانت در این مورد می‌گوید:

آلمان در حال تبدیل شدن به بهشت ارزهای دیجیتال است. قانون‌گذاران آلمان نقش مهمی در تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال ایفا می‌کنند.

با این وجوپ جوانب احتیاط از سوی پارلمان آلمان رعایت می‌شود. چراکه بوندستاگ دربیانیه‌ی اخیر خود اعلام کرده است که با توجه به نوسانات زیاد ارزهای دیجیتال و محدودیت‌های آن‌ها در انجام پرداخت‌های روزمره، ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین به عنوان واحد‌های پول واقعی محسوب نمی‌شوند. همچنین در این بیانیه به ارزهای با ثبات یا همان استیبل کوین‌ها (Stable Coins) اشاره شده و به پتانسیل آن‌ها برای برهم زدن سیستم پولی فعلی پرداخته است.

اخیرا این مسئله مورد توجه بنوئی کوئور (Benoit Coeure)، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا قرار گرفت و او اعلام کرد که استفاده از Stable Coinها، طیف گسترده‌ای از حوزه‌های سیاست‌گذاری را مورد هدف قرار می‌دهد و خطرات بالقوه‌ای را ایجاد می‌کند.

 

 بیشتر بخوانید:

آیا بیت‌ کوین و ارزهای دیجیتال در ایران قانونی هستند؟

قانون گذاری گسترده رمزارزها در سال 2020

وزیر ارتباطات: قانونی شدن استخراج رمز ارزها به‌ نفع ایران است!

رئیس جمهور سوئیس به پروژه لیبرا "نه" می‌گوید!

آمریکا لایحه جدیدی برای نظارت بر دارایی‌های دیجیتال تنظیم می‌کند


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین