آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

شرکت جنرال موتورز نقشه ناوبری مبتنی بر بلاکچین خود را ثبت اختراع می‌کند

شرکت جنرال موتورز نقشه ناوبری مبتنی بر بلاکچین خود را ثبت اختراع می‌کند

 

جنرال موتورز، تولید کننده بزرگ خودرو درخواست خود برای اختراع سیستم ناوبری که به طور مداوم به‌روزرسانی می‌شود را ارائه کرده است. این سیستم با استفاده از بلاک چین داده های جمع آوری شده از سنسور های خودرو را با هم ادغام نموده و نقشه قابل اطمینانی را برای اتومبیل های خودران ارائه می‌دهد.

بر اساس پرونده‌ای که در اول اکتبر ۲۰۱۸ ثبت و در دوم آوریل ۲۰۲۰ منتشر شد، حفظ پویایی نقشه‌های موجود بدون صرف هزینه های گزاف دشوار است. یکی از دلایل احتمالی این امر این است که اکثر نقشه ها از طریق وسایل نقلیه خاص نگهداری می‌شوند که دسترسی به آنها فقط به مناطق خاصی محدود خواهد شد.

راه‌حل جنرال موتورز، توزیع این فرآیند در بین تعداد خودروهای زیاد است تا بتوانند داده‌های مربوط به محیط اطراف خود را حین تردد و از طریق سنسورها جمع‌آوری کنند. داده‌های زمان واقعی با یک اختلاف سنج که نقشه‌های موجود را تجزیه و تحلیل می‌کند، مقایسه می‌شود.

هرگونه اختلاف به شبکه بلاک چین که همه داده‌های نقشه را در اختیار دارد، منتقل می شود. چنانچه سایر وسایل نقلیه تغییر مشابهی را گزارش دهند، تغییر پیشنهادی مورد تایید قرار می‌گیرد. این اختراع در واقع پیشنهاد می‌دهد که شبکه با خودروها و نودهای استخراج واقع شده در مراکز داده ها حفظ و نگهداری می‌شود.

این سیستم احتمالا برای مشخصه «سوپر کروز» جنرال‌موتورز توسعه یافته که تجربه رانندگی نیمه خودکار بر روی برخی از مدل های لوکس را فراهم می آورد. نکته دیگر اینکه سیستم بر خلاف رقبای تسلایی خود بر نقشه های ناوبری بسیار پیچیده ای متکی است و به همین دلیل است که فقط در جاده های «تحت پوشش» مورد استفاده قرار می گیرد.

توزیع فرایند تولید نقشه به تلاش های تولید کننده جهت پوشش بیشتر جاده های ایالات متحده سرعت می بخشد. اختراع مذکور نشان می‌دهد که یکی از مزایای سیستم، توزیع پروسه ایجاد نقشه و فراهم نمودن شرایطی برای کمپانی های دیگر است تا در ایجاد یک نقشه واحد مشارکت کنند و احتمالاً این همان دلیلی است که موجب اجرای سیستم بر بستر بلاک چین می شود.

طبق گزارش پیشین کوین تلگراف، جنرال موتورز یکی از فعالترین تولید کنندگان خودرو در بخش بلاک چین محسوب می شود. این شرکت بزرگ در اکتبر ۲۰۱۹ یکی از پنج خودروسازی بود که سیستم تشخیص هویت و پرداخت مبتنی بر بلاک چین را برای خودروها مورد آزمایش قرار داد. این تولیدکننده همچنین در دسامبر ۲۰۱۸ یک سیستم ارتباطات مبتنی بر بلاکچین را به ثبت رساند تابه برقراری ارتباط افراد با خودروها کمک کند.

 

بیشتر بخوانید:

شرکت بزرگ BMW برای مدیریت زنجیره تامین خود از فناوری بلاک چین کمک می‌گیرد

کاربرد بلاک چین در زنجیره تامین (بخش اول)

کاربرد بلاک چین در زنجیره تامین (بخش دوم)

مرسدس بنز از فناوری بلاک چین در زنجیره تامین کبالت استفاده می‌کند

ارائه پلتفرم بلاک چینی بنیاد الگوراند (Algorand) برای مبارزه با ویروس کرونا

بلاک چین چیست؟ همه چیز درمورد بلاک چین + ویدیو

بلاک چین راه نجات جهان از شر ویروس کشنده کرونا

فناوری بلاک چین چگونه کار می کند؟

کاربردهای مهم بلاک چین


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین