آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

حذف نرخ بهره توسط فدرال رزرو و افزایش ۸۰۰ دلاری قیمت بیت کوین

حذف نرخ بهره توسط فدرال رزرو و افزایش ۸۰۰ دلاری قیمت بیت کوین

 

در ساعات گذشته قیمت بیت کوین با افزایش ۱۴.۳۳ درصدی روزانه مواجه شد و به ۵,۹۵۰ دلار رسید. این رالی ناگهانی اما دوام نیاورد و هم اکنون دچار برگشت شده است.

دلیل این افزایش قیمت، بیانیه غیر منتظره ای بود که از سمت فدرال رزرو آمریکا منتشر شد. محتوای این بیانیه به این شرح بود که فدرال رزرو قصد دارد علاوه بر تزریق ۷۰۰ میلیارد دلار دیگر (۵۰۰ میلیارد دلار سهم خزانه ها و ۲۰۰ میلیارد دلار به اوراق بهادار با پشتوانه رهن اختصاص می‌یابد) نرخ بهره را نیز به صفر برساند.

دونالد ترامپ تمام قوای خود را در مرحله اولیه مبارزه با ویروس کرونا بکار برده است. پس از کاهش ۰.۵ درصدی نرخ بهره در هفته گذشته، فدرال رزرو هم اکنون اعلام کرده که نرخ بهره تقریباً به صفر درصد کاهش خواهد یافت و این حکم از تاریخ ۲۶ مارس ۲۰۲۰ اجرایی خواهد شد. اگر دولت امریکا تمایلی به افشای برنامه‌های تسهیل گردش پول خود نداشت، ابایی از اعلام این مطلب آن هم با صدای بلند نداشت. از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۸ این اولین باریست که چنین اقداماتی صورت گرفته است.

پس از اعلام این بیانیه، بیت کوین به عنوان تنها دارایی معامله شده در روز یکشنبه واکنش سریعی نشان داد و قیمت آن از ۵,۱۷۰ به ۵,۹۶۰ دلار افزایش یافت. این افزایش قیمتی حدود ۱۴ درصدی در کمتر از یک ساعت اتفاق افتاد. حال با وجود این حقیقت که بیت کوین همبستگی مثبتی با بازارهای جهانی دارد، ایده اصلی این ارز دیجیتال برتر این است که به عنوان ذخیره ارزش ضد تورم شناخته شود. تنها دو ماه به پدیده هاوینگ بیت کوین زمان باقی مانده است و این ارز دیجیتال پس از چاپ فراوان پول از سوی بانک‌های مرکزی مهم سراسر جهان، قطعاً دچار افزایش قیمت خواهد شد.

چاپ پول تورم ایجاد خواهد کرد و در نتیجه از ارزش پول فیات کاسته خواهد شد حال این سوال مطرح می‌شود که آیا مردم به سمت بیت کوین گرایش پیدا می‌کنند؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال باید منتظر گذشت زمان باشیم.

 

بیشتر بخوانید:

کاهش اضطراری نرخ بهره از سوی فدرال رزرو 

علت سقوط شدید قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال چیست؟ 

تاثیر ویروس کرونا بر بازارهای مالی و قیمت بیت کوین

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنیم؟

ترید و معامله ارزهای دیجیتال را چگونه شروع کنیم؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاک چین


آموزش ترید حرفه ای ارز دیجیتال

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.