آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

کمیسیون اروپا خواستار راهکارهای دفاعی آینده گرا مثل مفاهیم نوآورانه بلاک چین شده است

European-Commission-calls-for-forward-looking-defense-strategies-such-as-Blockchain's-innovative-concepts

 

در تاریخ ۲۴ مارس، مناقصه‌ای با هدف طراحی یک برنامه توسعه صنعتی دفاعی اروپا (EDIDP) مطرح شد. در این مناقصه که شامل لیستی از اقلام ۴۲ گانه است، قرار شده شرکت‌ها راهکارهای نوینی را برای پذیرش فناوری با مقاصد دفاعی و مدنی ارائه دهند.

قابل ذکر است که این برنامه پیشنهادات مرتبط با زیر ساختار های مبتنی بر دوقلوی دیجیتال را خواهد پذیرفت که از فناوری بلاکچین بهره می برند. یک دوقلوی دیجیتال درواقع نسخه دیجیتالی یک جسم، سیستم یا فرآیند فیزیکی است. برای مثال طرح دیجیتال یک خودرو یا دوچرخه، دوقلوهای دیجیتالی آن محسوب می‌شود.

با دارا بودن یک دوقلوی دیجیتال بر روی بلاکچین، کمپانی ها می توانند اطلاعات مربوط به محصولات خود را حفظ کنند و محل تولید یا سوابق مالکیت قبلی که نشان‌دهنده مشروعیت محصول است را به تایید برسانند.

هدف اصلی این پروژه افزایش نیازهای فعلی لجستیکی نظامی مثل نگهداری، زنجیره های تامین و مواد مصرفی انرژی خواهد بود و پیشنهادات موفق انتخابی از بودجه ۲۵۴ میلیون یورویی بهره مند خواهند شد که در قالب کمک مالی از سوی کمیسیون اروپا صادر می شود.

پیش بینی می شود این پیشنهادات مطالعات و طرح‌هایی را پوشش بدهند که قابلیت پذیرش فناوری ها در مباحث دفاعی را داشته باشند و در نهایت محصولاتی تولید شود که در عین مقرون به صرفه بودن برای کاربردهای نظامی هم کارآمد و موثر واقع شوند. شرکت ها برای ارائه پیشنهادات خود از ۱۵ آوریل تا اول دسامبر فرصت دارند که البته ممکن است به علت بروز مشکلات ناشی از بحران ویروس کرونا این زمان تمدید شود.

 

بیشتر بخوانید:

ورود بانک مرکزی اروپا به حوزه ارزهای دیجیتال

فناوری بلاک چین و بانکداری

بانکداری بر روی بلاکچین (بخش اول)

بلاک چین و آینده زیر ساخت های مالی (بخش اول)

بلاک چین و آینده زیر ساخت های مالی (بخش دوم)

بلاک چین در سیستم‌های پرداخت

ارز دیجیتال بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا ارائه شد


منبع: مرکز تحقیقات بلاک چین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال - ارز دیجیتال، بورس، فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین