آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

ایلان ماسک نظر واقعی خود را در مورد بیت کوین و کریپتو بیان کرد

ایلان ماسک نظر واقعی خود در مورد بیت کوین و کریپتو را بیان کرد

 

مدیرعامل شرکت های تسلا و SpaceX، ایلان ماسک پس از یک سری توییت های بلند و محرمانه، سرانجام موضع خود در خصوص ارز های دیجیتال را در قالب یک پادکست بیان کرد.

ماسک با بیان اینکه نه موافق و نه مخالف بیت کوین است، بر کاربرد آن در معاملات غیرقانونی تاکید کرد. همانطور که می دانید، ایلان ماسک در سال ۱۹۹۹ بانک آنلاین X.com را تاسیس کرد که البته بعدها به پی پال تبدیل شد. وی در این پادکست به این شرکت اشاره کرد و گفت:

«اگر پی پل برنامه‌ای که من می‌خواستم اجرا کنم را اجرا کرده باشد، پس می تواند به عنوان ارزشمند ترین شرکت جهان معرفی شود.»

وقتی از وی در مورد وایت پیپر ساتوشی ناکاموتو پرسیده شد، آن را هوشمندانه نامید، ولی اظهار داشت موضع او در خصوص ارزهای دیجیتال ممکن است افراد علاقمند به این حوزه را نگران و عصبانی کند. وی افزود:

«تراکنش هایی وجود دارد که در محدوده قوانین نمی گنجند، البته که در کشورهای متفاوت، قوانین بسیاری در این حوزه اجرا می‌شود و معمولاً از پول نقد برای انجام این تراکنش ها استفاده می شود. اما برای آنکه یک تراکنش غیر قانونی انجام پذیرد، از پول نقد هم بایستی در تراکنش های قانونی استفاده شود. به این منظور شما به یک پل غیرقانونی به قانون نیاز دارید و اینجاست که کریپتو وارد عمل می‌شود.»

ایلان ماسک به این نکته هم اشاره کرد که استفاده از پول نقد به مراتب سخت‌تر است، اما هر جایگزینی برای اهداف قانونی و غیرقانونی باید مفید و کاربردی باشد، چرا که در غیر این صورت مورد توجه قرار نمی گیرد.

 

بیشتر بخوانید:

انفجار قیمت بیت کوین دوباره آغاز می شود؟

پیش بینی قیمت بیتکوین تا سال 2020

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

بیت کوین حباب اقتصادی است یا طلای دیجیتال؟

تفاوت سرمایه گذاری در بورس ایران با بازار ارزهای دیجیتال


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین