آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) سیستم های مالی جهان را بهبود می‌بخشد

فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) سیستم های مالی جهان را بهبود می‌بخشد

 

در هفتم مارس، سه کارشناس امور مالی و رمزنگاری در موسسه فناوری ماساچوست نمایشگاه بیت کوین ۲۰۲۰ چالش‌ها و جوانب ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

این کارشناسان تاکید داشتند که تکنولوژی دفتر کل توزیع شده می‌تواند سطح سیستم پولی جهانی را بهبود ببخشد که البته چالش‌های مهمی در رابطه با مسائل مختلفی چون حریم خصوصی، قابلیت همکاری و مقیاس پذیری بلاک چین ها وجود دارد.

سونجا داودویچ، اقتصاددان صندوق بین‌المللی پول طی بیانیه‌ای به بانک‌های مرکزی هشدار داد بدون بررسی دقیق فناوری مربوطه عجله‌ای برای اجرای سیستم های بلاک چین نداشته باشند. وی اظهار داشت چیزی که ما هر روزه شاهد آن هستیم، اینست که مردم بدون تحقیق و صرفاً به دلیل مشهور بودن یک بلاک چین سراغ آن فناوری می روند. به گفته وی، علیرغم سیستم های توزیع شده متنوعی که در اختیار بانک‌های مرکزی قرار دارد، هیچیک تاکنون نتوانسته اند حریم خصوصی و قابلیت همکاری را در سطح قابل قبولی ارائه دهند.

رابله علی، محقق این حوزه و کارمند سابق بانک مرکزی انگلستان پیش بینی می‌کند که ارزهای دیجیتال بانک‌ مرکزی شکل های هیبریدی بسیار متفاوتی به خود می گیرند.

باب بنچ، مدیر بخش تحقیقات فینتک در بانک مرکزی بوستون ادعا کرد که ارزهای دیجیتالی چون بیت کوین توانایی رفع نیازهای بانک مرکزی را ندارند. با این وجود و با علم به اینکه فناوری دفتر کل توزیع شده می تواند موثر واقع شود، از بانک‌های مرکزی خواسته شده ریسک های اعتماد و ایمان کامل به آن را مد نظر داشته باشند.

 

بیشتر بخوانید:

ورود بانک مرکزی اروپا به حوزه ارزهای دیجیتال

همکاری بانک ملی مصر با شرکت پرداخت مبتنی بر بلاکچین ریپل

بلاک‌چین در کدام صنایع استفاده می‌شود؟

حرکت فرانسه به سوی ارزهای دیجیتال

فروش و نگهداری بیت کوین در آلمان قانونی می‌شود!

ارزهای دیجیتال، راهی برای دور زدن تحریم‌ها


منبع: مرکز تحقیقات بلاک چین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال - ارز دیجیتال، بورس، فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین