آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

ارزهای دیجیتال مشکلات مربوط به خالقان محتوای آنلاین را برطرف می‌کنند

ارزهای دیجیتال مشکلات مربوط به خالقان محتوای آنلاین را برطرف می‌کنند

 

کسب درآمد از محتوای آنلاین می تواند روش بسیار خوبی برای کسب درآمد به روش دلخواه شما باشد. در این راستا کریپتو این قابلیت را دارد تا با برقراری امکان پرداخت مستقیم برای مردم سراسر دنیا به این حوزه کمک کند.

یکی از مهمترین دلایل موفقیت یوتیوب این است که درآمدهای تبلیغاتی خود را با خالقان محتوا به اشتراک می گذارد و بدین ترتیب خالقان محتوا می توانند با خلق ویدئوهای پربازدید در درآمد یوتیوب شریک شوند؛ قابلیت بسیار متفاوت از سایر وبسایت ها. پلتفرم های دیگر مثل مدیوم (Medium) هم همین روند را در پیش گرفتند.

برای افراد خارج از اقتصادهای توسعه یافته، این نوع کسب درآمد از محتوا بسیار مشکل آفرین است؛ علتش هم سیستم مالی بسیار محدود آنان است. بسیاری از این افراد نمی توانند پرداخت های آنلاین را بپذیرند و تاکنون سابقه حتی یک ارتباط اینترنتی را هم ندارند، کمااینکه بسیاری از آنان از طریق گوشی‌های هوشمند خود به اینترنت متصل می‌شوند، نه کامپیوتر.

در بسیاری از کشورهای در حال توسعه، اکثریت مردم فاقد کارت بانکی/ کارت اعتباری هستند و به همین دلیل خرید های خود را با پول نقد انجام می دهند. مردم این نوع کشورها قبوض برق و آب خود را هم حتی با پول نقد و از طریق باجه ها پرداخت می کنند. با این شرایط موقعیت شگفت انگیزی برای ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین فراهم می شود تا این خلا را پر کنند. دیگر مزیت استفاده از ارزهای دیجیتال این است که فعالان معمولی و حاشیه ای یوتیوب نیز می‌توانند از کریپتو بهره ببرند و در نتیجه از فضای یوتیوب کسب درآمد کنند.

به علت رشد بسیار زیاد سانسور آنلاین و منع انتشار محتواهای جنجال برانگیز، خدمات و سرویس های مختلفی با هدف کمک به خالقان محتوا در جهت پذیرش بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال خلق شده‌اند.

آپشن هایی چون Bitbacker و Bitpatron به خالقان محتوا اجازه پذیرش ارزهای دیجیتال از طریق یک پلتفرم مورد اعتماد شخص ثالث را می دهند. پلتفرم پردازش پرداخت خود میزبان BTCPay هم امکان پذیرش دریافتی ها و فروش کالا و خدمات کالا در قالب بیت کوین را فراهم می‌آورد. این سرور یک رابطه پرداخت مشابه Bitpay را فراهم می آورد، اما پرداختی ها را به صورت بیت کوین و ریز پرداختی های شبکه لایتنینگ پردازش می کند. این نوع ابزارهای قدرتمند به غیر متمرکز شدن اینترنت و دور زدن سانسور کمک می کنند، ضمن اینکه خالقان محتوای ساکن در کشورهای محروم از خدمات بانکی هم می توانند به واسطه این ابزارها از مخاطبان جهانی خود کسب درآمد کنند.

 

بیشتر بخوانید:

ارزهای دیجیتال، راهی برای دور زدن تحریم‌ها

چالش های تنظیم مقررات بیت کوین و ارزهای دیجیتال

روش های ترید ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاری بلند مدت در ارزهای دیجیتال

آینده بلاکچین و ارزهای دیجیتال در ایران

بلاک چین در سیستم‌های پرداخت

فناوری بلاک چین و بانکداری


منبع: مرکز تحقیقات بلاک چین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.