آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

چه عواملی در پذیرش بلاک‌چین در بازار ارزهای دیجیتال نقش دارد؟

چه عواملی در پذیرش بلاک چین در بازار ارزهای دیجیتال نقش دارد؟

 

پذیرش بلاک چین پروسه پیچیده ایست که می توان آن را به وضعیت اینترنت در اوایل دهه ۹۰ تشبیه کرد؛ امری که پذیرش اولیه آن تا حدودی دشوار، اما در آینده نزدیک امکان پذیر است.

یکی از مباحث مهم در بین بازیگران کلیدی صنعت رمز ارز، پذیرش عموم و تاثیرات حضور آن در بازار و مشاغل است. آینده و تاثیر این فناوری را نمی توان به طور کامل تشخیص داد، چرا که ویژگی‌ها و خصایصی فراتر از ارزهای دیجیتال و فناوری مالی دارد.

رابطه پذیرش بلاک چین و بیت کوین

ورود و پذیرش بیت کوین در بازار مالی سال ۲۰۰۸ فناوری بلاک چین را به عنوان یک قدرت قابل توجه به همگان نشان داد. بلاک چین در صنعت فناوری در واقع همان مغزیست که توسعه بیت کوین را سبب گردیده است؛ به عبارتی بلاک چین با اثبات موفقیت بیت‌کوین در عبور از بازارهای مالی، اولین فناوری است که استدلال شکل گرفتن پول و ارزش را به چالش می کشد و همین عامل موجبات افزایش شهرت و نفوذ فناوری بلاک چین را فراهم آورده است. مسئله پذیرش گسترده بلاکچین لزوماً مستلزم درک عملکردهای آن نیست. زمانی که این فناوری بتواند به سطح پذیرش حدود ۹۰ درصد در آید، می توان پذیرش عمومی آن را ادعا کرد.

تاثیرات پذیرش بلاک چین

این فناوری داده ها را در یک الگوی حسابداری غیر متمرکز ذخیره می‌کند و این الگو مرتباً بروز رسانی می شود. پذیرش آن صرفاً به اعتماد و ایمانی بستگی دارد که عموم مردم به عملکرد و ویژگی هایش دارند. بنابراین از آنجایی که داده نقطه کانونی فناوری بلاک چین محسوب می شود، پس می‌توان آن را در هر برنامه ای که از این داده ها بهره می‌برد، بکار برد.

 

بیشتر بخوانید:

بلاک چین در صدر مشاغل پرطرفدار لینکدین!

آیا بلاکچین می‌تواند راه حل برون رفت از معضلات اقتصادی باشد؟

بانکداری بر روی بلاکچین (بخش دوم)

بانکداری بر روی بلاکچین (بخش اول)

کاربرد بلاک چین در بورس و بازارهای سرمایه (بخش دوم)

کاربرد بلاک چین در بورس و بازارهای سرمایه (بخش اول)


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین