آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

معرفی کریپتو به عنوان یک ابزار مالی در آلمان

معرفی کریپتو به عنوان یک ابزار مالی در آلمان

 

سازمان تنظیم مقررات مالی آلمان راهبردهایی منتشر کرده که بواسطه آنها ارزهای دیجیتال را در رده ابزارهای مالی معرفی می کند. این اقدام تعریف ابزارهای مالی را گسترش می‌دهد و آن را به انواع دارایی‌های دیجیتالی با نمادهای سابق بسط می دهد که توکن های امنیتی را نیز پوشش می دهند.

در بیانیه منتشر شده در دوم مارس ۲۰۲۰، سازمان نظارت مالی فدرال آلمان (BaFin) ارز دیجیتال را اینگونه توصیف کرده:

یک ارز دیجیتال معرف ارزشی است که از سوی هیچ بانک مرکزی یا نهاد دولتی صادر و تضمین نمی‌شود و لزوماً به هیچ ارز تعیین شده با قانون هم مرتبط نیست. ارز دیجیتال از موقعیت قانونی ارز یا پول هم برخوردار نیست، اما به عنوان واسطه صرافی توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی پذیرفته می‌شود. این نوع ارز قابلیت انتقال، ذخیره و معامله بصورت الکترونیکی را دارد.

بر اساس نظر BaFin، رده بندی جدید در واقع همراستا با راهبردهای سازمان های بین دولتی مثل کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) صورت گرفته است. اخبار حاکی از آن است که این تعریف از ارزهای دیجیتال چند روز پس از آن که قاضی استرالیایی کریپتو را یک وسیله سرمایه‌گذاری نامید، ارائه شده است.

ناگفته نماند که اعلام رده‌بندی جدید کریپتو توسط BaFin بخشی از اقدام کشور در راستای پذیرش پنجمین دستورالعمل مبارزه با پولشویی (AMLDS) نیز می‌باشد که از اول ژانویه ۲۰۲۰ اجرایی شده است. از طرفی بر اساس بخشی از رهنمودهای جدید کریپتو، متولیان ارزهای دیجیتال برای ارائه خدمات خود در کشور به مجوز نیاز دارند. پلتفرم هایی که در حال حاضر به صورت غیر قانونی در کشور فعالند، تا پایان نوامبر ۲۰۲۰ فرصت دارند درخواست مجوز کنند، اما برای این کار نیاز است تا پیش از ۳۰ مارس آمادگی خود را نشان دهند.

 

 بیشتر بخوانید:

فروش و نگهداری بیت کوین در آلمان قانونی می‌شود!

تقاضای بانک های آلمانی برای ارائه خدمات بیت کوین، اتریوم و ریپل

چهل بانک آلمانی به دنبال گرفتن چراغ سبز جهت فعالیت در حوزه‌ ارزهای دیجیتال

آیا بیت‌ کوین و ارزهای دیجیتال در ایران قانونی هستند؟

قانون گذاری گسترده رمزارزها در سال 2020


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.