آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

کووید ۱۹ خطر سقوط قیمت پس از هاوینگ را کاهش داده است

برخی از کارشناسان حوزه ارز دیجیتال معتقدند کاهش قیمت های اخیر بازار ناشی از کووید_۱۹ خطر سقوط بازار پس از هاوینگ را کاهش داده است، کمااینکه می تواند موجبات رالی قیمت بیت کوین را هم فراهم آورد.

در ساعات اولیه امروز، تیمی از کارشناسان صنعت در یک پنل آنلاین گرد هم جمع شدند تا در مورد تاثیر کووید_ ۱۹ بر بیت کوین و آینده آن با هم بحث و بررسی کنند.

کریس بندیکسون، رئیس بخش تحقیقات Coinshares در این جلسه گفت که معتقد است سقوط اخیر قیمت ها در ماه مارس، ماینرها را برای هاوینگ و نصف شدن پاداش بیت کوین آماده کرده است و این امر باعث کاهش تاثیر ناگهانی آن بر سودآوری آنان می شود. در این بین افرادی که از تجهیزات قدیمی استفاده می کنند، ناچارند یا این تجهیزات را بروز کنند و یا اینکه از سیستم خارج شوند.

الکس لافون_ اسکات، مدیر اجرایی Coinshares توضیح داد که این بحران بر کاربردهای سودمند بیت کوین سایه افکنده است. وی در پاسخ به این سوال که آیا فاندامنتال ارزهای دیجیتال دچار تغییر شده یا خیر پاسخ داد:
«مطلقاً خیر. این رویداد جهانی می تواند بیت کوین، کاربردها و ارزش های آن را به همگان ثابت کند.»

به گفته لافون_اسکات، در مواقع بحران تمامی همبستگی ها به یک می رسند؛ به عبارتی همه دارایی ها تمایل به حرکت در یک جهت دارند و توضیح داد افت قیمتی ترسناک در اواسط ماه مارس با توجه به سرمایه کم دارایی های سنتی بازار شدت گرفت، به طوریکه حد ضرر معاملات فعال شد و نوسانات تشدید گرفت.

اما خبر خوب این است که همبستگی ها درحال بازگشت به سطوح قبل از بحران هستند. اگر همبستگی ها کماکان در حال ریزش هستند و بیت کوین در حال بازیابی قیمت خود است، این موضوع بستری را جهت مطالعه موردی برای موسسات فراهم می‌آورد تا بر نحوه عملکرد آن در بحران جهانی بحث و بررسی کنند.

 

 

بیشتر بخوانید:

ریپل (Ripple) چیست؟ هر آنچه که باید بدانیم

ریپل (Ripple) به دنبال فراگیری بی سابقه خدمات حواله جات ارزی

ریپل، پلتفرم Xpring خود را در یک سایت عرضه می‌کند

استفاده از ریپل (XRP) در بازار سرگرمی و موسیقی

همکاری بانک ملی مصر با شرکت پرداخت مبتنی بر بلاکچین ریپل

استلار (Stellar) چیست؟ هر آنچه که باید بدانیم


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.