آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

بحران کرونا ویروس به تقویت بیت کوین کمک خواهد کرد!

پیش بینی دو تحلیلگر برجسته بازار ارز دیجیتال: بحران کرونا ویروس به تقویت بیت کوین کمک خواهد کرد! 

چه عواملی در نوسانات قیمتی اخیر بیت‌کوین اثرگذار بودند و شاید بهتر است اینگونه بپرسیم که چه کسانی در این موضوع دخالت داشته اند؟ استراتژیست سرشناس شرکت فاندرسترات، دیوید گرایدر و مدیر شبکه ایتورو به نام سیمون پیترز به تحلیل حرکت بعدی بیت کوین و همچنین در مورد نحوه اثر گذاری بحران مالی و ویروس کرونا بر هاوینگ پرداخته اند.

بیت کوین در طول دو هفته گذشته و در بحبوحه بحران همه گیر ویروس کرونا و همچنین بحران های مالی جهانی، نوسانات قیمتی قابل توجهی را تجربه کرد. در گزارش Chinalysis، سرمایه گذاران و معامله گران حرفه ای عامل تحریک این نوسانات بزرگ قیمتی شناخته شده‌اند. این درحالیست که فقط ۵ درصد از عرضه کل بیت کوین در این تغییرات انتقال یافته اند.

دیوید گرایدر خاطرنشان کرد که سرمایه‌گذاران سنتی یا نهادی تنها افراد تاثیر گذار در نوسانات عمده بازار نیستند. وی گفت:

من فکر می‌کنم تاثیر این سرمایه گذاران نهادی و یا سنتی در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ بازار چندان پررنگ نبود، اما همان طور که می دانید بیت کوین بازار بسیار کوچک و نوپایی است و از نظر من نهنگ های بزرگ کریپتو که از ابتدای بازار هم حضور داشتند، تاثیرگذاری بیشتری در این امر دارند.

بیت کوین از اوایل ماه مارس همبستگی بسیار زیادی با نوسانات بزرگ بازار سهام داشته است. حال اگر این سوال مطرح شود که آیا کاهش قیمت بیت کوین در دو هفته گذشته نتیجه لیکوئید شدن پوزیشن های سرمایه‌گذاران حرفه‌ای بازار بوده یا خیر، سیمون پیترز به آن پاسخ مثبت می دهد و علت سقوط ناگهانی این ارز دیجیتال پیشگام بازار را خروج سرمایه گذاران حرفه ای از این بازار می داند.

 

بیشتر بخوانید:

افزایش قیمت بیت کوین، این روند تا کی ماندگار است؟

تاثیر ویروس کرونا بر بازارهای مالی و قیمت بیت کوین

بیت کوین قوی‌تر از همیشه!

علت سقوط شدید قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال چیست؟

بیت کوین بهترین دارایی 10 سال اخیر با بیش از ۹ میلیون درصد رشد!

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

 

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.