آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

سیتی گروپ و گلدمن ساکس اولین معاوضه دارایی روی بلاکچین اتریوم را اجرا کردند

سیتی گروپ و گلدمن ساکس اولین معاوضه دارایی روی بلاکچین اتریوم را اجرا کردند

 

در این معاوضه یکی از طرفین در ازای بازده روی دارایی به طرف دیگر پرداخت می کند. این فرآیند مراحل آزمایشی را طی می کند تا متعاقبا 13 سازمان دیگر به آن بپیوندند. معاوضه فوق به تمام طرفین معاملات اطمینان خاطر می دهد که همگی به داده های واحدی دسترسی دارند تا از بروز هرگونه اختلافی میان ذینفعان جلوگیری کند و احتمال خطا را کاهش دهد.

گرگ شوی (Greg Schevey)، موسس 33 ساله اکسونی (Axoni)، که فناوری پیشنهادی او برای اطمینان از فرآیند استفاده می شود اظهار می کند:

«وقتی مشکلی بوجود می آید، مثلا مشکلی همینقدر احمقانه که ذینفعان مختلف در روزهای پرداخت و بهره تجمعی به اختلاف می خورند، هر کدام باید به انبار داده های خودشان مراجعه کنند و ساعت ها مشغول بررسی داده های مختلف شوند و حالا ما می توانیم تمام مشکلات را در لحظه و با وضوح کامل به دو طرف نشان بدهیم. توانمندی ارائه پردازش نظیر به نظیر همگام داده ها میان موسسات و ارتباط بومی بانک های داده قدم بزرگی در مسیری است که فکر می کنم افراد زیادی در زیرساخت های بازار سرمایه به دنبالش بوده اند و به همین دلیل شرکت های بزرگی که با آن ها کار می کنیم در این مسیر همراه شده اند.»

در شرایط عادی تکمیل معاوضه هایی از این دست معمولا هفته ها، اگر نه ماه ها، زمان می برد. به این دلیل که شرکت های بزرگ مثل سیتی گروپ و گلدمن سکس تیم های مفصلی را تشکیل می دهند تا مطمئن شوند هر مرحله به درستی و دقت انجام شده است و هر لغزش کوچک می تواند کل فرآیند را زیر سوال ببرد. این فناوری می تواند آن ها را از نظارت طاقت فرسا بی نیاز کند.

پونت سینگوی (Puneet Singhvi) مسئول زیرساخت بازار تامین مالی و بلاکچین سیتی گروپ ساده سازی امور را اینطور توضیح می دهد:

«چیزی که واقعا جایگزین می شود تماس های مکرر تلفنی، ایمیل و فایل های اکسل است. با پیاده سازی این روش جنس اختلاف هایی که میان طرفین بروز می کند به احتمال کمتری از جنبه های مالی و عملیاتی خواهد بود.»

 

بیشتر بخوانید:

بررسی نسل‌های مختلف بلاکچین

چالش‌های کلیدی بلاک‌چین در سال ۲۰۲۰

آیا بلاکچین می‌تواند راه حل برون رفت از معضلات اقتصادی باشد؟

رسیدگی به پرونده‌های قضائی، با استفاده از بلاکچین و هوش مصنوعی

پلتفرم های بلاکچینی، جایگزینی برای یوتیوب!

افزایش ۴۰۰ درصدی سرمایه گذاری آفریقا و خاورمیانه در حوزه بلاک چین


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.