آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

پذیرش بلاکچین و ارزهای دیجیتال توسط ارتش چین

پذیرش بلاکچین و ارزهای دیجیتال توسط ارتش چین

 

روزنامه رسمی ارتش آزادی بخش مردم چین پیشنهاد پاداش دادن به سربازان چینی در قالب ارز دیجیتال را مطرح کرد. در همه کشورهای دنیا کافی است در ارتش خوب خدمت کنید تا مدالی روی سینه‌تان نقش ببندد. اما در چین موضوع جدیدی مطرح شده و آن این است که به خاطر عملکرد خوب سربازان به آن ها ارزهای دیجیتال هدیه بدهند!

در پی این پیشنهاد سخنگوی ارتش چین نیز سیستم جدیدی برپایه توکن های بلاکچینی را مطرح کرد که به سربازانی که نمرات بالایی در طول دوره آموزشی گرفته یا وظایف بخصوصی را به خوبی به پایان رسانده یا در حرفه ای تخصص دارد، پاداشی از جنس پول‌های مجازی داده شود. این‌ در حالی است که پذیرفته شدن بلاکچین در چین هنوز به یک ماهه نرسیده است. کشور چین در تلاش است نا با وضع قوانین جدید با سرعت هرچه تمامتر عقب ماندگی خود را در حوزه بلاکچین جبران کند. در صورت تأیید پاداش های پول دیجیتالی، یکی از امتیازات بزرگ این سیستم امکان بررسی الکترونیک وضعیت سربازان و قابلیت مقایسه آن ها با یکدیگر است.

 


ارتش آزادی‌بخش چین به دنبال استفاده از بلاکچین


در اوایل ماه نوامبر ۲۰۱۹، ارتش آزادی‌بخش خلق چین (PLA) اعلام کرد که قصد دارد تا شرایط و ضوابطی را برای استفاده از فناوری بلاکچین توسط نیروهای ارتش چین وضع کند. ارتش آزادی‌بخش خلق چین در بیانیه خود به مزایای فناوری بلاکچین به عنوان تلاشی برای بهبود عملکرد ارتش چین اشاره کرد و هدف خود را ایجاد پایگاه اطلاعاتی ایمن برای کارکنان خود عنوان کرد.

 


پاداش به سربازان با ارز دیجیتال


ارتش آزادی‌بخش خلق چین (PLA) یک سیستم پاداش‌دهی از جنس کریپتو را برای سربازان خود در نظر گرفته است که گفته می‌شود همانند سیستم KPI عملکرده و بازخوردی از سربازان در اختیار ارتش قرار می دهد. به نقل از یکی از خبرگزاری‌های رسمی ارتش چین، این سیستم جایزه دهی توکن، ارزیابی بی طرفانه و هدفمندی را از کارکنان ارتش فراهم می کند. برای پاداش دادن یا کسر توکن‌ها بر اساس عملکرد روزانه سربازان، ارزیابی بی طرفانه ای ایجاد خواهد شد که مدیریت منابع نیروهای نظامی این کشور را به طور قابل توجهی بهبود می‌بخشد.

در صورت عملیاتی شدن این طرح، سیستم پاداش توکن‌های ارز دیجیتال می‌تواند جایگزین سیستم پاداش‌دهی فعلی شود که فقط دستاوردهای چشمگیر بلندمدت را دربر دارد. علاوه بر این توکن پاداش داده شده جدید به عنوان یک واحد پولی عمل‌ نخواهد کرد و توکن‌های پاداش داده‌ شده به احتمال زیاد در برابر پاداش‌های فیزیکی قابل بازخرید خواهند بود. با این حال علی رغم گزارش‌ها مبنی بر اینکه چین به دنبال پذیرش و گسترش بلاکچین است، منتقدین اعلام کردند که این اقدام شامل بکارگیری ویژگی غیرمتمرکز بلاکچین نمی‌باشد. چراکه معتقدند دولت چین تنها به دنبال آن است که از این تکنولوژی استفاده کند تا سانسور بیشتری را برای شهروندان ایجاد کند.

 

 بیشتر بخوانید:

تاثیر جنگ تجاری آمریکا و چین بر روی ارزهای دیجیتال

براساس اعلام بانک مرکزی چین، توسعه یوان دیجیتال (DECP) به اتمام رسیده است

عزم راسخ چینی‌ها برای ایجاد بازار نابرابر جدید، این بار با هوش مصنوعی

تحلیلی از درآمد آمریکایی‌ها و قدرت خرید بیت کوین

برگزیت به نفع بیتکوین!


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

 

 

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.