آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

اضافه شدن ارزهای دیجیتال به برنامه درسی در چین

اضافه شدن ارزهای دیجیتال به برنامه درسی در چین

 

یک مؤسسه آموزش عالی که مقامات حزب کمونیست چین را آموزش می دهد، کتاب جدیدی درباره کریپتو منتشر کرده است.

براساس یک گزارش خبری محلی بلاک چین در تاریخ ۱۹ ماه مه، مدرسه کمیته مرکزی حزب کمونیست چین - که به عنوان مدرسه حزب مرکزی نیز شناخته می شود - این کتاب را به عنوان بخشی از مجموعه کتب فناوری های نوآورانه منتشر کرده است. نوشته های قبلی این مجموعه شامل "گفتگو با رهبران حزب درباره همه چیز" و "گفتگو با رهبران حزب درباره بلاک چین" می باشد.

هدف از این مجموعه کتاب، فراهم کردن منبعی برای مسئولان حزب و عموم مردم برای یادگیری در مورد ظهور روندهای جدید فناوری است. از مدیران بانک مرکزی چین، مدیران بانکداری تجاری و تنظیم کنندگان دعوت شد تا پیش نویس این کتاب جدید کریپتو را بنویسند. این کتاب با تاریخچه و منشأ ارز فیات آغاز می شود، سپس مروری بر سیستم ارز اعتباری فعلی و روند نزولی آن ارائه می دهد که درنهایت به بخشی در مورد جنبش کریپتو و تولد بیت کوین می رسد.

این کتاب در ادامه به بررسی ماهیت و آینده ارزهای دیجیتال می پردازد و به تفصیل شرح می دهد که صرافی های کریپتو و عرضه اولیه کوین (ICO) چیستند. این کتاب همچنین مسائل مربوط به مقررات وضع شده در زمینه این تحولات جدید را مورد بحث و تحلیل قرار می دهد.

یک فصل کامل از این کتاب به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) اختصاص یافته است. در این فصل به تشریح استراتژی پشت یوان دیجیتال و تأثیر آن بر سیستم پرداخت فعلی پرداخته شده است. یک تحلیل مقایسه ای کامل در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، لیبرای فیسبوک و استیبل کوین ها نیز در این کتاب گنجانده شده است. این کتاب در مورد خطرات ارزهای دیجیتال فرا حاکمیتی مانند لیبرا هشدار می دهد، ارزهایی که حاکمیت پولی کشورهایی که زیرساخت های بازار مالی ناقصی دارند را به چالش می کشد. در این کتاب، اقدامات نظارتی برای مقابله با این روندها ارائه شده است.

همانطور که قبلاً توسط کوین تلگراف گزارش شده بود، بانک مرکزی چین تست های آزمایشی را بر روی ارز دیجیتال بانک مرکزی در سایت های مختلف انجام داده است. علیرغم تداوم نگرش منفی این بانک به کریپتو، بنا به گزارش ها بایننس امروز رسماً دامنه جدیدی را در دولت چین ثبت کرده است.

 

بیشتر بخوانید:

ورود بانک‌ها به بازار ارزهای دیجیتال چه مزایا و معایبی دارد؟

ورود بانک مرکزی اروپا به حوزه ارزهای دیجیتال

فناوری بلاک چین و بانکداری

بانکداری بر روی بلاکچین (بخش اول)

کاربردهای مهم بلاک چین (بخش اول)

دفتر کل توزیع شده (Distributed Ledger) چیست؟

بلاک چین و مبارزه با پول شویی

بلاک چین و آینده زیر ساخت های مالی (بخش اول)

بلاک چین و آینده زیر ساخت های مالی (بخش دوم)

بلاک چین در سیستم‌های پرداخت

چالش های تنظیم مقررات بیت کوین و ارزهای دیجیتال


منبع: مرکز تحقیقات بلاک چین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال - ارز دیجیتال، بورس، فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین