آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

راهکار کاردانو (Cardano) برای حل مشکل مقیاس پذیری بالاتر از شبکه پرداخت ویزا

راهکار کاردانو (Cardano) برای حل مشکل مقیاس پذیری بالاتر از شبکه پرداخت ویزا

 

کاردانو در ۲۵ مارس پروتکل مقیاس پذیری Ouroboros Hydra خود را پس از پنج سال تحقیق و توسعه راه اندازی کرد.

این پروتکل ادعا دارد که با وجود اشغال فضای کمی از نودهای شبکه، به میزان مقیاس پذیری و سرعت آن می افزاید. این راهکار همچنین بستری را برای فعالیت اپلیکیشن هایی مثل ریزپرداخت ها، رای گیری، قراردادهای بیمه و سایر کاربردهایی فراهم می آورد که به کارمزد کم و تراکنش سریع نیاز دارند.

بر اساس سخنگوی IOHK شرکت پشتیبان کاردانو، پروتکل هیدرا نتیجه تلاش پنج ساله و حاصل پروژه تحقیقاتی است که بودجه آن از سوی اتحادیه اروپا تامین شده است. در هیدرا هر کاربری که به شبکه متصل می شود ده مسیر ایجاد می کند که در واقع مسیر عبور داده ها و تراکنش ها می باشد و به همین خاطر به سرعت سیستم افزوده می‌شود.

شبیه سازی های صورت گرفته در دانشگاه ادینبورگ حاکی از آنست که هر مسیر هیدرا می‌تواند حدود هزار تراکنش در ثانیه را مدیریت کند و این پروسه را حتی می توان تا حد مطلوب تری هم بهینه سازی کرد. در اطلاعیه مربوطه می خوانید:

«پروتکل با داشتن هزار مسیر قدرت انجام یک میلیون تراکنش بر ثانیه را خواهد داشت و بدین ترتیب می‌تواند از سیستم های پرداخت جهانی حال حاضر مثل ویزا هم به راحتی سبقت بگیرد.»

علاوه بر این، هیدرا این قابلیت را دارد که با وجود محدودیت های سرعت شبکه، فاصله جغرافیایی و تعداد شرکت کنندگان هم به حداکثر میزان تراکنش‌های ممکن دست یابد.

 

بیشتر بخوانید:

کاردانو (Cardano) چیست؟ هر آنچه که باید بدانیم

منتظر کاردانوی کم مصرف باشید

با کیف پول جدید کاردانو در اثبات سهام شرکت کنید و ADA پاداش بگیرید

برتری فناوری فانتوم (Fantom) و کاردانو (Cardano) در برابر بیت کوین

بررسی نسل‌های مختلف بلاکچین


منبع: مرکز تحقیقات بلاک چین


آموزش جامع ترید و تحلیل کاربردی- ویژه ارزهای دیجیتال، بورس ایران و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین