آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

شرکت بزرگ BMW برای مدیریت زنجیره تامین خود از فناوری بلاک چین کمک می‌گیرد

 شرکت بزرگ BMW برای مدیریت زنجیره تامین خود از فناوری بلاک چین کمک می‌گیرد

 

این خودروساز بزرگ از طرح خود برای استفاده از برنامه مدیریت زنجیره تامین (SCM) مبتنی بر بلاک چین خبر داده است. این ابر شرکت خودروساز آلمانی در شروع کار، برنامه خود را با ده تامین کننده قطعات در سال ۲۰۲۰ اجرا می کند.

گروه خودروسازی BMW از طریق یک نشریه مطبوعاتی در ۳۱ مارس اینطور اعلام کرد که قصد دارد برنامه مدیریت زنجیره تامین مبتنی بر بلاکچین خود به نام "Partchain" را با ده تامین کننده در سال جاری راه اندازی کند. البته این شرکت پیش تر مدل اولیه این راهکار را با هدف بهینه سازی فرایند ردیابی قطعات خودرو و همچنین مواد اولیه مرتبط با زنجیره های تامین پیچیده و بین المللی عملیاتی کرده بود. ناگفته نماند که پروژه Partchain از روزهای آزمایشی خود فاصله گرفته و رشد زیادی داشته تا بتواند به عنوان راهکاری برای اشتراک گذاری امن داده ها بوسیله بلاک چین و فناوری های ابری ظهور یابد.

آندراس وندت، یکی از اعضای هیئت مدیره این شرکت بزرگ که مدیریت شبکه های خرید و تامین آن را بر عهده دارد، به این مطلب اشاره کرد که ده تامین کننده بزرگ برای اجرای این طرح در سال ۲۰۲۰ انتخاب شده‌اند و طی سال‌های آتی تامین کنندگان بیشتری به این زنجیره از افزوده خواهند شد. وی خاطرنشان کرد:

«پروژه Partchain امکان جمع آوری و تبادل اطلاعات به صورت کاملاً سالم و مداوم را در زنجیره تامین ما ضمانت می کند. این پروژه که به منظور دیجیتالی سازی پروسه خرید طراحی شده، این شرکت بزرگ خودروسازی را یک قدم به جلو می‌برد. هدف ما ساخت یک پلتفرم بازیست که امکان تبادل و اشتراک گذاری امن داده ها در زنجیره تامین را فراهم آورد.»

 

بیشتر بخوانید:

کاربرد بلاک چین در زنجیره تامین (بخش اول)

کاربرد بلاک چین در زنجیره تامین (بخش دوم)

مرسدس بنز از فناوری بلاک چین در زنجیره تامین کبالت استفاده می‌کند

ارائه پلتفرم بلاک چینی بنیاد الگوراند (Algorand) برای مبارزه با ویروس کرونا

بلاک چین چیست؟ همه چیز درمورد بلاک چین + ویدیو

بلاک چین راه نجات جهان از شر ویروس کشنده کرونا

فناوری بلاک چین چگونه کار می کند؟

کاربردهای مهم بلاک چین


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین