آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

بلاک چین راه نجات جهان از شر ویروس کشنده کرونا

 بلاک چین راه نجات جهان از شر ویروس کشنده کرونا

 

کنسرسیوم بلاک چینی بهداشت عمومی (PHBC) یک مانیتور بلاک چینی برای پیگیری و نظارت مستمر و منظم بر مناطق عاری از ویروس راه اندازی کرده است. هدف این کنسرسیوم این است که تضمین کند هیچ فرد آلوده ای وارد مناطق امن نمی‌شود.

شیوع گسترده این ویروس کشنده، جهان را با نوسانات و تغییرات زیادی مواجه کرده است. در این روزها، پیشرفت‌های فناوری به عنوان ابزارهای حیاتی تلقی می‌شوند که جهت کمک به بهبودی افراد آسیب دیده و برگشت آنان به یک زندگی سالم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

رئیس‌جمهور چین شی جین‌پینگ معتقد است که فناوری بلاک چین در این روزهای بحرانی می تواند موثر واقع شود. به گفته وی، اگر این بیماری همه گیر فقط یک چیز را به جهان آموخته باشد، اینست که الان بیشتر از همیشه به وجود یک حاکمیت موثر اجتماعی احساس نیاز می شود و بلاک چین می تواند در دستیابی به آن ما را یاری دهد.

طبیعتاً سازمان‌های دولتی مختلفی در تلاشند تا با استفاده از پیشرفته ترین فناوری ها از سرعت شیوع بکاهند. PHBC جدیدترین انجمنی است که به گروه متخصصان خدمات بهداشتی، محققان و دانشگاه‌هایی پیوسته که خود را متعهد به گردآوری، ذخیره و مدیریت اطلاعات بهداشتی می‌دانند. آنان به منظور افزایش ارائه خدمات مراقبتی در سراسر جهان از فناوری بلاکچین بهره می برند.

آیون هازره مدیرعامل استارت آپ بلاک چینی Qlikchain که در هلند مستقر است و مسئولیت مدیریت PHBC را برعهده دارد، مشخصه منحصر به فرد این مانیتور بلاکچینی را طراحی کرده است؛ PHBC برخلاف همه مانیتورهای نظارتی موجود است که بر حرکات یک فرد آلوده تمرکز می کنند. کاری که این مانیتور انجام می دهد اینست که مناطق امن عاری از موارد تایید شده کرونا ویروس را شناسایی و مشخص می‌کند. هازره مانیتور را اینطور توصیف می‌کند که داده ها را بواسطه بلاک چین ذخیره و بروز رسانی می کند و سپس اطلاعات دریافتی از ناظران را با هم ادغام می کند؛ ناظرانی که از ترکیب تکنولوژی‌هایی چون هوش مصنوعی و سیستم های اطلاعاتی جغرافیایی استفاده می‌کنند.

این سیستم ردیابی عاری از ویروس اولین بار در کنفرانس ماه گذشته PHBC در ژنو راه اندازی شد و قرار است در کنفرانس سال آینده یافته‌های خود را در مورد میزان موثر بودن این مانیتور بلاکچینی در ردیابی مناطق عاری از ویروس ارائه دهد.

 

بیشتر بخوانید:

تاثیر ویروس کرونا بر بازارهای مالی و قیمت بیت کوین

بلاک چین به جنگ با کرونا می رود

ویروس کرونا و کاهش رشد هش ریت استخراج بیت کوین

ترافیک جستجوی «بیت کوین کرونا ویروس» از «هاوینگ بیت کوین» در گوگل فراتر رفت! 

شرکت‌های ارز دیجیتال در حال توسعه طرح‌های مخصوص مقابله با ویروس کرونا

کاهش اضطراری نرخ بهره از سوی فدرال رزرو

معرفی کروناکوین (NCOV) و ارتباط آن با شیوع ویروس کرونا


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین