آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

برگزاری رقابت‌های آنلاین شطرنج جهانی با کمک فناوری بلاک چین

برگزاری رقابت‌های آنلاین شطرنج جهانی با کمک فناوری بلاک چین

 

تورنمنت کاندیدای شطرنج سال ۲۰۲۰ در روسیه به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد و برگزار کنندگان مسابقات در حال بررسی نحوه برگزاری آن در آینده هستند و قصد دارند از تکنولوژی بلاک چین جهت تقویت و نظارت بهتر آن بهره ببرند.

در این مسابقات هشت استاد بزرگ با همدیگر به رقابت بر می خیزند و فاتح تورنمنت رقیب قهرمان جهان، مگنوس کارلسن  نروژی در فینال قهرمانی جهان خواهد شد. اما این مسابقات پس از هفت دور و به محض انتشار اخبار مربوط به تعلیق پروازهای بین‌المللی متوقف شد. به همین دلیل بنیاد شطرنج جهانی در مصاحبه‌ای که با کوین تلگراف داشت، اعلام کرد که در صدد برگزاری مسابقات به صورت آنلاین و معرفی فناوری بلاک چین می باشند.

مدیرعامل قهرمانی شطرنج جهان و شریک تجاری رسمی فدراسیون شطرنج (FIDE) ایلیا مرنزون به کوین تلگراف گفت که شطرنج طی بحران ویروس کرونا هم پیشرفته خوبی داشته است.مرنزون معتقد است که فناوری بلاک چین می تواند در شناسایی و ممانعت از  رفتارهای غیر ورزشی کمک شایان توجهی کند. وی گفت:

«ما بر روی یک موتور ضد تقلب کار می‌کنیم که می‌تواند بیش از ۱۰۰ نوع اطلاعات از جمله برچسب زمانی، داده های بیومتریک ورزشکاران، ارزیابی موتور شطرنج و چندین مورد دیگر را ثبت کند. ذخیره این اطلاعات در یک دیتابیس غیرمتمرکز بسیار منطقی به نظر می رسد.»

مرنزون در ادامه گفت که الگوراند و قهرمانی شطرنج جهان مشترکا بر روی پروژه ای کار می کرده اند که می تواند بلاک چین را در شطرنج معرفی کند. پیش‌بینی می‌شود این پروژه در هفته‌های آتی عرضه شود.

 

بیشتر بخوانید:

بلاک چین چیست؟ همه چیز درمورد بلاک چین + ویدیو

معرفی آزمایشگاه بلاک چین تویوتا

جدایی بیل گیتس از مایکروسافت! آیا مقصد بعدی به سوی بلاک چین است؟

فناوری بلاک چین چگونه کار می کند؟

کاربردهای مهم بلاک چین

بهترین زبان های برنامه نویسی بلاک چین کدامند؟

بلاک چین و اینترنت اشیا

بررسی نسل‌های مختلف بلاکچین


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین