آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

بلاک چین به جنگ با کرونا می رود

بلاک چین به جنگ با کرونا می رود

 

به ادعای یک مقام علمی در دانشگاه هنگ کنگ، از استراتژی های مبتنی بر هوش مصنوعی و بلاک چین می توان برای مقابله بهتر با ویروس کرونا بهره برد.

مدیر اجرایی دپارتمان حقوق (قضایی و اداری) در دانشگاه هنگ کنگ، سایرن جانستون پستی را در وبلاگ دانشکده حقوق دانشگاه آکسفورد منتشر کرد، مبنی بر اینکه معضل ویروس کرونا را باید به عنوان فراخوانی برای تشکیل ارتشی با محوریت فناوری دانست.

استدلال جانستون بر این اساس است که در حال حاضر، موسسات خیریه به دلیل بحران ناشی از انتخاب های سیاسی و نهادی پکن قادر به ارائه کمک‌های مالی موثر نیستند. دولت چین درحال حاضر از طریق پنج سازمان خیریه تحت حمایت دولت، تمام کمک های مردمی را جمع آوری و توزیع می کند_ رویکردی که از نظر وی بازگشتی به سالهای پیش از ۲۰۱۶ چین است؛ یعنی قبل از آنکه کشور قانونی را برای ایجاد خیریه های بخش خصوصی وضع کند.

جانستون در ادامه گفت: رویکرد متمرکز سازی پکن مشکل را پیچیده تر می کند. از نظر وی بجای دولت ها، می توان از فناوری برای مدیریت کمک های مردمی نتایج بهتری گرفت؛ بلاک چین و تکنولوژی هوش مصنوعی که در حال حاضر توسط شرکت هایی چون علی بابا، SF Express و اپل کاربرد گسترده ای یافته اند، نمونه‌ هایی از این صنایع می‌باشند. این صنایع با ثبت و پیگیری دقیق و شفاف تمامی کمک های مالی _ اعم از نقدی و غیر نقدی_اعتماد به سیستم را افزایش می‌دهند و بدین ترتیب با نظارت بیشتر مردم، احتمال مدیریت نادرست هم کاهش می یابد.

جانستون در آخر اظهار داشت:

«به بازار باید اجازه داده شود نقش تعیین کننده‌ای در تخصیص منابع داشته باشد. اصلاحات مالکیت عمومی_خصوصی و مختلط در چین بر این واقعیت گواهی می دهد که سازمان های تحت کنترل دولت مرکزی برای مقابله با مشکلات هیچ سیستم مدیریتی یا راهکار جدیدی را توسعه نداده اند.»

صرافی رمز ارز بایننس در سال ۲۰۱۸ پلتفرم اهدای کمک های مردمی مبتنی بر بلاکچین را رونمایی کرد. از این پلتفرم تاکنون برای کمک به قربانیان سیل و رانش زمین در اوگاندای شرقی و همچنین برای کمپینی در حمایت از بیماران و کودکان محروم در مالت و اخیراً هم در اقدام امدادی برای اطفاء حریق در استرالیا استفاده شده است. صلیب سرخ هم به نوبه خود از یک طرح ارزی مبتنی بر بلاک چین جهت افزایش کمک ها و تقویت اقتصادهای محلی استفاده کرده است.

 

بیشتر بخوانید:

کاربردهای مهم بلاک چین (بخش دوم)

کاربردهای مهم بلاک چین (بخش اول)

تاثیر ویروس کرونا بر بازارهای مالی و قیمت بیت کوین

پیش بینی قیمت بیتکوین تا سال 2020

انفجار قیمت بیت کوین دوباره آغاز می شود؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

 

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین