آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

میکرو بی تی (MicroBT) تهدیدی برای بیت مین (Bitmain)

میکرو بی تی (MicroBT) تهدیدی برای بیت مین (Bitmain)

 

تاخیر در تولید تجهیزات ماینینگ بیت کوین که به دلیل شیوع ویروس کرونا در چین ایجاد شده، قدرت استخراج این ارز دیجیتال را تحت تاثیر قرار داده که نتیجتا موجب کاهش رشد قدرت محاسبه آن شده است. با این وجود ما شاهد افزایش سهم برخی از ماینرهای آسیای در این حوزه هستیم.

شرکت بیت مین از سال ۲۰۱۷ موقعیت خود را به عنوان بزرگترین تولید کننده سخت افزار ماینینگ ارز های دیجیتال حفظ کرده است. اما به نظر می رسد بازار به سمت شرکت میکرو بی تی (MicroBT) گرایش پیدا کرده که در شنژن چین مستقر است. این شرکت ماینینگ موفق شد در سال ۲۰۱۹ ششصد هزار دستگاه واتس ماینر (WhatsMiner) را به فروش برساند که بنا به گفته مدیر فروش این شرکت، هر دستگاه به طور متوسط حدود ۶۰۰ تراهش در ثانیه قدرت پردازش دارد.

طبق گزارش کوین دسک، سخت افزار میکرو بیتی مسئولیت مستقیم حدود نیمی از رشد قدرت محاسبه بیت کوین در سال ۲۰۱۹ را داشت و این معادل حدود ۳۰ درصد و قدرت ماینینگ بیت کوین در سراسر جهان می باشد. علاوه براین جهش قیمتی بیت کوین در سال گذشته هم مزید بر علت می باشد.

 

بیشتر بخوانید:

آموزش استفاده از ماشین حساب‌های استخراج ارز دیجیتال

استخراج ابری یا کلود ماینینگ چیست؟

هاوینگ (Halving) یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

راه‌اندازی بزرگ‌ترین فارم استخراج بیت کوین ایران با سرمایه‌گذاری چینی‌ها!

تاثیر قطع اینترنت ایران بر روی عملکرد ماینر‌ها

مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها

کامپیوتر کوانتومی چیست و چگونه کار می‌کند؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین