آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

هاوینگ بیت کوین، نهنگ‌ها کماکان در فاز هودل قرار دارند؟

هاوینگ بیت کوین، نهنگ‌ها کماکان در فاز هودل قرار دارند؟

 

۸۵ روز تا هاوینگ بعدی بیت کوین زمان مانده؛ رویدادی که پس از آن پاداش استخراج به نصف خواهد رسید. اکثر کارشناسان این حوزه پیش‌بینی کرده اند در اثر این رویداد قیمت بزرگترین ارز دیجیتال دنیا افزایش می‌یابد. کمااینکه با نگاهی اجمالی به نمودارها می توانید مشاهده کنید که قیمت بیت کوین هم اکنون در مرحله کف سازی خود قرار دارد و این ارز پیش از آنکه به قیمت های پایین ده هزار دلار بازگردد، می‌تواند خود را بالاتر از این سطح به تثبیت برساند.

نوسان سالیانه بیت کوین از ماه ژانویه ۲۰۱۹ تا ژانویه سال جاری ۵۸ درصد گزارش شده است. این در حالیست که این ارز با رشد ۳۰ درصدی، بهترین ژانویه را از سال ۲۰۱۳ تاکنون پشت سر گذاشته است.

با وجود این جهش قیمتی چشمگیر، در گزارش تحقیقات کراکن، رشد قابل توجهی در تعداد نهنگ‌های بیت کوین مشاهده نمی شود. طبق همین بررسی، این می تواند نشان دهنده از دور خارج شدن نهنگ ها باشد.

جالب است بدانید که نهنگ ها در دهه گذشته همیشه در تلاش برای جمع آوری بیت کوین بودند و از سال ۲۰۱۸ حدود ۵۰ درصد کوین های موجود در ولت هایی نگهداری شده که حاوی ده تا صد بیت کوین بوده اند. در حالی که تعداد محدودی از نهنگ ها بیشتر از این مقدار بیت کوین را در کیف پول خود دارند. علاوه بر این به نظر می‌رسد نهنگ‌ها در آن زمان در حال انباشت موجودی خود بودند. با این حال نهنگ ها با موجودی هزار تا ده هزار بیت‌کوین هم وجود دارد که در حال انتظار و سبک و سنگین کردن شرایط هستند، به این معنی که آنان مرحله هودل را به پایان رسانده اند.

 

بیشتر بخوانید:

هاوینگ (Halving) یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

ترید و معامله ارزهای دیجیتال را چگونه شروع کنیم؟

روش های ترید ارزهای دیجیتال

تفاوت سرمایه گذاری در بورس ایران با بازار ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاری بلند مدت در ارزهای دیجیتال


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

 

 

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین