آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

و باز هم افت ناگهانی بیت کوین و اصلاح قیمتی پس از چند دقیقه!

و باز هم افت ناگهانی بیت کوین و اصلاح قیمتی پس از چند دقیقه!

 

قیمت بیت کوین با کاهش ناگهانی ۱۱.۲۴ درصدی در ساعات گذشته به زیر سطح ۴۰۰۰ دلار رسید و پایین ترین قیمت در سال جدید را به ثبت رساند. هرچند که این نوسان جدید کوتاه به نظر می رسید و قیمت بیت کوین سریعاً اصلاح شد و به ۵,۲۶۰ دلار برگشت.

معامله‌گران در تایم فریم یک ساعته این نکته را توجه داشته باشند که پس از پایین آمدن شاخص مقاومت نسبی به ۸.۴۵ یک رکود شدید رخ داده؛ اتفاقی که از ۲۳ نوامبر ۲۰۱۸ تاکنون مشاهده نشده بود.

در حال حاضر معامله گران منتظرند ببینند که آیا جهش فعلی قیمت به یک صعود پایدار در حجم خرید منجر می‌شود یا خیر. ناگفته نماند که افت قیمت بیت کوین به زیر ۴ هزار دلار موجب شده حجم عمده‌ای از وام های ارائه شده از سوی پلتفرم های غیر متمرکز مالی هم نقد شود. ارزش کل بازار ارز های دیجیتال در حال حاضر ۱۴۱.۱ میلیارد دلار و نرخ تسلط بیت کوین هم ۶۵.۱ درصد می باشد.

در میان کاهش مداوم بازار رمزنگاری، تعداد کیف پول های حاوی یک بیت کوین (BTC) یا بیشتر همچنان رو به افزایش است. طبق اعلام شرکت بزرگ تحلیلگر تعداد آدرس های بیت کوین که دارای یک یا چند بیت کوین هستند به طور پیوسته در حال رشد بوده و در ۱۱ مارس به بالاترین سطح جدید رسیده است. در آن روز، تعداد هودلر های صاحب یک بیت کوین یا  تعداد بیشتری از آن به ۷۹۵,۶۳۰ رسید و از تعداد قبلی ۷۹۵,۳۰۰ مشاهده شده در ۱۰ مارس عبور کرد.

از مارس سال ۲۰۱۹، تعداد کیف پول های بیت کوین که دارای یک یا چند بیت کوین هستند، بیش از ۶۰,۰۰۰ آدرس اضافه شد. با نزدیک شدن به آستانه ۸۰۰,۰۰۰، این میزان در پنج سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

 

بیشتر بخوانید:

علت سقوط شدید قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال چیست؟

بیت کوین بهترین دارایی 10 سال اخیر با بیش از ۹ میلیون درصد رشد!

بیت کوین به عنوان یک دارایی امن از نگاه سرمایه‌گذاران

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟

ارزهای دیجیتال، راهی برای دور زدن تحریم‌ها


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.