آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

قیمت بیت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ به ۱۰ هزار دلار رسید

قیمت بیت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ به ۱۰ هزار دلار رسیدقیمت بیت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ به ۱۰ هزار دلار رسید

 

بیت‌کوین در نهم فوریه بالاخره وارد کانال ۱۰ هزار دلار شد؛ به عبارتی از اکتبر سال گذشته تا هم اکنون به بالاترین سطح خود رسیده است.

بر طبق داده های رسیده از صرافی کوین بیس و کوین تلگراف مارکتس، قیمت جفت ارز BTC/USD در ساعت ۳ بامداد به وقت اروپا به ۱۰هزار دلار رسید که البته با یک واکنش اصلاحی مواجه شد و قیمت آن مجدداً به زیر کانال ده هزار دلار رسید. این تغییر حرکت به سطح نمادین ۱۰ هزار دلار توسط بازارهای آتی بیت کوین انجام شد که به پیش بینی کارشناسان، نهایتاً در ششم فوریه محقق شد. تحلیلگر خبرگزاری کوین تلگراف ماتی گرین اسپن در این رابطه گفت:

«این اولین باری نیست که قیمت بیت کوین به ۱۰۰۰۰ دلار می رسد و آخرین بار هم نخواهد بود.  با این حال باید گفت نخستین بار است که افزایش ارزش این دارایی با اصول شبکه همخوانی دارد.»


رالی قیمت بیت کوین و پیشی گرفتن آن از طلا و ارزهای فیات


پس از هاوینگ دوم بیت کوین در سال ۲۰۱۶، قیمت‌ بیت‌کوین با افزایش قابل توجهی روبرو شد. از اینرو آیا می توان نتیجه گرفت که پس از هاوینگ بعدی این ارز که در ماه می ۲۰۲۰ رخ خواهد داد، این داستان تکرار می‌شود؟

همانطور که می دانید هاوینگ بیت کوین هر ۴ سال یکبار رخ میدهد. در هر رویداد الگوریتم تولید بیت کوین، پاداش استخراج هر بلاک را به نصف کاهش می دهد. در نتیجه می‌توان گفت بیت کوین در برابر تورم مقاوم است، زیرا تنها ۲۱ میلیون بیت کوین استخراج خواهد شد و آخرین کوین در حوالی سال ۲۱۴۰ تولید می شود. بنابراین هاوینگ بعدی بیت کوین و اتفاقات پس از آن از اهمیت بالایی برخوردار است. ممکن است تاریخ تکرار شود یا اتفاق غیر منتظره ای رخ دهد.

برخی از کارشناسان باور دارند پس از هاوینگ پیشرو، ماینرها فقط در صورتی که بیت‌کوین محدوده قیمتی ۱۲ هزار تا ۱۵ هزار دلار را حفظ کند، از سود آن بهره مند خواهند شد. برخی هم ادعا می کنند که هم اکنون رالی پیش از هاوینگ شروع شده و میلیاردها دلار سرمایه وارد بازار ارزهای دیجیتال شده است. مایک کو، نویسنده وبلاگ کوین بیس نسبت به آینده ارزهای دیجیتال پس از هاوینگ، بسیار خوشبین است، بطوریکه بیت کوین را نسبت به طلا و ارزهای فیات برتر توصیف می‌کند. وی می گوید:

از آگوست سال ۱۹۷۱ که ارزش دلار کاهش یافته، طلا روند صعودی بخود گرفته و از ۳۵ دلار به ازای هر اونس به بیش از ۱,۵۰۰ دلار رسیده است. بنابراین اگر کمبود طلا باعث برتری آن نسبت به دلار شود، می توان گفت بیت کوین به مراتب با ارزش تر از طلا است.

 

بیشتر بخوانید:

انفجار قیمت بیت کوین، بازگشت به کانال ۹۷۰۰ دلار

انفجار قیمت بیت کوین دوباره آغاز می شود؟

پیش بینی قیمت بیتکوین تا سال 2020

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

بیت کوین حباب اقتصادی است یا طلای دیجیتال؟

تفاوت سرمایه گذاری در بورس ایران با بازار ارزهای دیجیتال


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین