آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

همبستگی نسبی قیمت بیت کوین با دارایی‌های سنتی

همبستگی نسبی قیمت بیت کوین با دارایی‌های سنتی

 

از سال ۲۰۱۶ که رئیس جمهور ترامپ روی کار آمده، موفق شد بازار سهام را پس از پنج سال رکود مجددا احیا کند، کمااینکه بازار آمریکا همین سه هفته پیش شاهد سود ترکیبی ۵۸ درصدی درمقایسه با سال گذشته بود. با اینحال به دنبال اظهارات اخیر سازمان بهداشت جهانی در خصوص همه گیری ویروس کرونا در تاریخ ۱۱ مارس و اعلام ۱۱۸,۰۰۰ مورد مبتلا و بیش از ۴,۰۰۰ مرگ و میر در سطح جهان، به نظر میرسد تمام ذهنیت ها و تصایر مثبت یک شبه کمرنگ شد.

علاوه براین، از زمانی که اخبار مربوط به اورژانس پزشکی به صورت آنلاین منتشر شد، بازار های سراسر جهان رکود بی‌سابقه‌ای را رکورد زدند و اقتصاد نیروگاه ها مثل استرالیا و هند هم در حال حاضر، آماده یک دوره رکود سنگین شده اند.

کارهای معمول اداری در سراسر جهان به شدت مختل شده، بسیاری از کمپانی ها سیاست کار در خانه را اتخاذ کرده اند؛ امری که به طور جدی بر روی زنجیره‌های تامین جهانی تاثیر می گذارد و باعث می شود بسیاری از رویدادهای عمومی و کنفرانس های بزرگ لغو شود.

در بحبوحه این حوادث، بیت کوین نیز در امان نمانده و فشار زیادی را متحمل شده است، بطوریکه این دارایی رمزارز برتر از ۲۴ فوریه که با قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار مبادله می‌شد، تدریجاً به ۴,۸۰۰ هزار دلار در ۱۲ مارس سقوط کرد. با وجود ارتباط مستقیم و آشکار بین افت قیمت بیت کوین و رکود بازار، برخی از کارشناسان معتقدند که  شیب تند قیمتی بیت کوین با طرح اخیر پلاس توکن و فاکتورهای داخلی ارتباط بیشتری دارد تا ترس بازار ناشی از شیوع ویروس کرونا.

حال با در نظر گرفتن این موضوع، بیل هرمن مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری جایگزین ویلشر فونیکس بر این عقیده است که نوسانات منفی بیت کوین را می توان تا حدود زیادی به بی‌ثباتی بازار سنتی نسبت داد. وی درباره این موضوع اظهار داشت در مواقعی که نوسان بسیار شدیدی بر بازار حاکم است و این نوسان در اغلب مواقع با خود وحشت را به دنبال می آورد، بیشتر سرمایه گذاران خرد، خواه بیت کوین و یا دیگر ارزها اقدام به فروش می کنند.

دیوید واسلن، مدیر عامل Hedge Trade (اپلیکیشن تجاری مالی مبتنی بر بلاک چین) هم در مصاحبه با کوین تلگراف گفت که اگرچه بین عملکرد بیت‌کوین و رفتار بازار سنتی همبستگی واضحی وجود دارد، اما میزان مشابهت ها بلحاظ ماهیت محدود می باشد، زیرا تعدادی از متغیرها بیت کوین را کاملاً متفاوت جلوه می دهند.

 

بیشتر بخوانید:

تولید ۶۰ میلیون USDT، همه چشم‌ها به بیت کوین دوخته شده

علت سقوط شدید قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال چیست؟

بیت کوین بهترین دارایی 10 سال اخیر با بیش از ۹ میلیون درصد رشد!

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟

ارزهای دیجیتال، راهی برای دور زدن تحریم‌ها


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین