آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

آیا پس از هاوینگ، شاهد افزایش قیمت بیت کوین خواهیم بود؟

آیا پس از هاوینگ، شاهد افزایش قیمت بیت کوین خواهیم بود؟

 

رخداد بزرگ هاوینگ شش هفته آتی رخ می دهد و تعداد بیت کوین های تولید شده در هر بلاک به ۶.۲۵ واحد کاهش می‌یابد.

مدت های مدیدی است که پیش‌بینی می‌شود این پدیده موجب تغییر گسترده قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال می شود. در این راستا، یک تحلیلگر تلاش کرده که با مقایسه آن با دیگر کالاهای عرضه محدود، اهمیت این اتفاق را به اثبات برساند.

این تحلیلگر با نام توییتری پلن بی نمودار منحصر به فردی را توییت کرده که نسبت انباشت به جریان بیت کوین را بررسی می‌کند. این نسبت معیاری است که مقدار موجود را با نرخ تولید مقایسه می‌کند و در اغلب مواقع برای پیش بینی میزان سود دهی تولید فلزات گرانبها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این نمودار در مقاله ای که سال گذشته منتشر شده بود آمده است. نویسنده در این مقاله می گوید که بیت کوین از نسبت انباشت به جریان ۲۵ برخوردار است (در حال حاضر ۲۷) و این بدان معناست که با سرعت فعلی استخراج، تولید تعداد بیت کوین های موجود در حال حاضر ۲۷ سال به طول می انجامد.

پلن بی ثابت کرده که طی ۱۰ سال گذشته همبستگی بسیار آشکاری بین قیمت بازار بیت کوین و نسبت انباشت به جریان آن وجود داشته است. او پیش‌بینی می‌کند که این روند ادامه می‌یابد و قیمت بیت کوین به زودی به ۵۵ هزار دلار و سرمایه بازار آن هم به ۱ تریلیون دلار خواهد رسید. وی اظهار داشت:

«بیت کوین اولین شی کمیاب دیجیتالی است که جهان تاکنون دیده است. بیت کوین همچون نقره و طلا کمیاب است، قابلیت ارسال از طریق اینترنت، امواج رادیویی و ماهواره‌ای را دارد. به لحاظ آماری ارتباط مهمی بین نسبت انباشت به جریان و ارزش بازار آن وجود دارد و احتمال اینکه این رابطه از روی شانس و اتفاق باشد نزدیک به صفر است.»

تحلیل پلی بی بسیار منطقی و قانع کننده است؛ این تحلیل در واقع استدلال دیگر تحلیلگران در این رابطه را تقویت می‌کند که معتقدند با پدیده‌ هاوینگ شاهد افزایش قیمت بیت کوین خواهیم بود. با اینحال از این نکته نباید غافل شویم که بیت کوین کماکان در حال توسعه است و برای حفظ ارزش خود بایستی به پذیرش بیشتری دست یابد، ضمن آنکه در رقابت با دیگر ارزها نیز خود را بالاتر نگه دارد.

دیگر نکته مهم این است که شبکه لایتنینگ هنوز خیلی مورد توجه قرار نگرفته و راه زیادی برای تکامل و پیشرفت در پیش رو دارد. این راهکار لایه دوم جهت افزایش مقیاس پذیری نکته بسیار حیاتی در آینده بیت کوین محسوب می‌شود و توسعه آن تاثیر بسیار مهمی بر کاربرد آن در آینده خواهد گذاشت.

 

بیشتر بخوانید:

هاوینگ (Halving) یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

هاوینگ بیت کوین، نهنگ‌ها کماکان در فاز هودل قرار دارند؟

بیت کوین طلای دیجیتال است و هاوینگ بعدی آن را به ابزار بهتری برای ذخیره سازی ارزش تبدیل می کند

بیت کوین قوی‌تر از همیشه!

بیت کوین بهترین دارایی 10 سال اخیر با بیش از ۹ میلیون درصد رشد!

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟

افزایش قیمت بیت کوین، این روند تا کی ماندگار است؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.