آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

اوج سلامت شبکه بیت کوین پس از هاوینگ

اوج سلامت شبکه بیت کوین پس از هاوینگ

 

یک گزارش اخیر از گلس نود نشان می دهد که با وجود هاوینگ اخیر، سلامت شبکه بیت کوین به حداکثر میزان خود نزدیک است.

این شرکت به تازگی از شاخص زنجیره ای بیت کوین خود (GNI) رونمایی نموده است که تعدادی از معیارهای کلیدی زنجیره ای را ثبت کرده و آن ها را در قالب نمودارها و اعداد قابل تحلیل ترکیب می کند.

از هفته گذشته، این شاخص از ۷۶ امتیاز به ۷۴ امتیاز افت کرده است. با این حال، "بهداشت شبکه" به عنوان یکی از معیارهای اصلی که ترکیبی از رشد شبکه و فعالیت شبکه می باشد، با صعودی ۶ امتیازی از ۸۸ به ۹۴ امتیاز رسیده است. پایین آمدن دو امتیازی شاخص GNI بیشتر به دلیل افت قابل توجه "احساسی" ناشی از احساس سرمایه گذار و رفتار پس اندازکننده است که در هفته منتهی به هاوینگ ۲۳ امتیاز کاهش یافت.

براساس این گزارش، در حال حاضر نه شاهد بازار گاوی هستیم و نه بازار خرسی، که دو شاخص اصلی واگرایی هستند - حرکت قیمت منفی بوده است در حالی که شاخص های زنجیره ای همچنان قدرتمند هستند. با این حال، به نظر می رسد که به یک بازار گاوی نزدیک تر هستیم تا به یک بازار نزولی خرسی.

هش ریت بیت کوین یکی از مهمترین شاخص های سلامت این شبکه است. برخی یک مارپیچ مرگ را پس از هاوینگ پیش بینی می کردند. با این حال، این گزارش اشاره می کند که هش ریت پس از افت اولیه بعد از هاوینگ به سرعت بهبود یافته است. هفته بعد به عنوان اولین هفته کامل پس از هاوینگ، شاخص خوبی برای درک این مسأله است که اکوسیستم استخراج چگونه به مقابله با کاهش پاداش بلاک خواهد پرداخت.

 

بیشتر بخوانید:

پناهگاه امن سرمایه‌گذاران

هاوینگ (Halving) یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

قدرت هاوینگ: بیت کوین سطوح بحرانی ۸,۰۰۰ دلار را حفظ می کند تا شروعی برای یک بازار گاوی جدید باشد

پس از هاوینگ، ماینرها دیگر بزرگترین فروشندگان بیت کوین نخواهند بود!

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین