آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

رکورد جدید هش ریت شبکه بیت کوین

رکورد جدید هش ریت شبکه بیت کوین

 

هش ریت بیت کوین در روز گذشته با رسیدن به ۱۳۰ میلیون تراهش در ثانیه رکورد جدیدی را ثبت کرد.

این رکورد پس از یک دوره رشد مداوم که از اوایل سال ۲۰۱۹ شروع شده بود، رخ داده است. البته این رشد مداوم در دو ماه نوامبر و دسامبر ۲۰۱۹ متوقف شده بود. این عدد تا ماه می سال گذشته از ۵۰ میلیون تراهش در ثانیه فراتر نرفته بود. در آگوست سال ۲۰۱۸ برای اولین بار به ۲۰ میلیون تراهش در ثانیه رسید و در پایان ماه اکتبر به ۱۱۰ میلیون تراهش در ثانیه هم رسید.

از ژانویه ۲۰۱۲ این رشد یکبار دیگر شروع شد و ابتدا به ۱۲۰ و دیروز برای اولین بار به ۱۳۰ میلیون تراهش در ثانیه رسید. این رشد زمانی عجیب تر به نظر می رسد که می دانیم در ماه می پاداش استخراج هر بلاک از ۱۲.۵ بیت کوین به ۶.۲۵ واحد بیت کوین کاهش خواهد یافت. حال با توجه به این نکته یعنی هاوینگ و کاهش قیمت، افزایش هش ریت بیت کوین بسیار شگفت انگیز است.

ظاهراً نوسانات قیمتی کوتاه مدت تاثیر خاصی بر روی هش ریت ندارد و شاید به این خاطر است که ماینرها چندان علاقه ای به آن ندارند و بیشتر بر روی نوسانات بلندمدت متمرکز هستند. افزایش هش ریت در ماه‌های منتهی به هاوینگ می‌تواند نشانگر این باشد که ماینرها منتظر افزایش قیمت بیت کوین در ماه‌های پس از هاوینگ هستند، در غیر این صورت با علم بر اینکه پاداش به نصف می رسد، بر روی تجهیزات جدید ماینینگ سرمایه گذاری نمی کردند.

 

بیشتر بخوانید:

هاوینگ بیت کوین، نهنگ‌ها کماکان در فاز هودل قرار دارند؟

استخراج بیت کوین چگونه انجام می شود؟

استخراج بیت کوین با کامپیوتر امکان پذیر است؟

مجوز استخراج بیت کوین صادر شد

استخراج بیت کوین با استفاده از انرژی سبز

راه‌اندازی بزرگ‌ترین فارم استخراج بیت کوین ایران با سرمایه‌گذاری چینی‌ها!

وزیر ارتباطات: قانونی شدن استخراج رمز ارزها به‌ نفع ایران است!


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

 

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.