آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

بیت کوین محبوب ترین دارایی دیجیتال در بین سرمایه گذاران

بیت کوین محبوب ترین دارایی دیجیتال در بین سرمایه گذاران

 

ارقام مربوط به مارکت کپ بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال که از سایت کوین مارکت کپ بدست می آید، به مراتب مطمئن تر از داده هاییست که از حجم روزانه آنان حاصل می‌شود.

اما با توجه به حجم وسیع توکن هایی که توسط سرمایه گذاران تازه وارد، نهنگ‌ها و کیف پول های موجود در صرافی ها نگهداری می‌شوند و یا توکن هایی که برای همیشه گم شده اند، این سوال بی پاسخ می ماند که سرمایه‌گذاران دقیقا کدام ارز ها را در سبد دارایی خود نگه می‌دارند؟


مارکت کپ در برابر دو فاکتور محبوبیت و تسلط بر بازار


تسلط نشان دهنده متوسط حجم مبادله یک ارز دیجیتال در سبد دارایی آن است که البته با این تعریف، ارزش‌های نسبی سبد دارایی نادیده گرفته می‌شود. بنابراین می‌توان گفت یک سبد ۱۰۰ میلیون دلاری حاوی ۲۵ درصد بیت کوین و یک سبد ۱۰ هزار دلاری حاوی ۷۵ درصد بیت کوین، به طور متوسط ۵۰ درصد بیت کوین را در بر می‌گیرند. و اما محبوبیت نشان دهنده اینست که چند درصد از سبد دارایی حاوی یک توکن خاص است. از این رو برای مثال، اگر هر یک از ۱۰ سبد دارایی حاوی ۵ درصد اتریوم باشد، پس می توان نتیجه گرفت اتریوم از محبوبیت ۱۰۰ درصدی برخوردار است.

بسیار واضح هست که بین بیت کوین، مارکت کپ ارزهای دیجیتال و دو معیار تسلط به بازار و محبوبیت همپوشانی وجود دارد. بر اساس جدیدترین تحقیقات، بیت کوین با دارا بودن سهم ۷۲.۴ درصدی از سبد دارایی ها، محبوب‌ترین توکن شناخته شده است و اتریوم نیز در اختیار ۵۴.۵ درصد سرمایه‌گذاران قرار دارد. دیگر ارزهای دیجیتال محبوب هم به ترتیب عبارتند از: بایننس کوین (۴۰.۱ درصد)، ریپل (۳۸.۷ درصد)، لایت کوین (۳۷.۷ درصد)، استلار (۳۲ درصد)، EOS (۳۲ درصد)، کاردانو (۲۶.۳ درصد)، بیت کوین کش (۲۴.۵ درصد) و مونرو (۲۱.۴ درصد).

 

بیشتر بخوانید:

انفجار قیمت بیت کوین دوباره آغاز می شود؟

پیش بینی قیمت بیتکوین تا سال 2020

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

بیت کوین حباب اقتصادی است یا طلای دیجیتال؟

تفاوت سرمایه گذاری در بورس ایران با بازار ارزهای دیجیتال


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین