آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

بیت کوین طلای دیجیتال است و هاوینگ بعدی آن را به ابزار بهتری برای ذخیره سازی ارزش تبدیل می کند

بیت کوین طلای دیجیتال است و هاوینگ بعدی آن را به ابزار بهتری برای ذخیره سازی ارزش تبدیل می کند

 

در حالی که ارزهای فیات پی در پی به مشکل برمی خورند، رمزارزهایی مثل بیت کوین چسبندگی بیشتری پیدا می کنند و تاحدودی از ارزهای رسمی جلو می زنند. نسبت به چند سال گذشته افراد بیشتری پذیرای بیت کوین هستند. در واقع، پذیرش فوق بدلیل محبوبیت بیت کوین و توانایی محرز آن در برابر مشکلات متعددی است که ارزهای رسمی مواجه هستند.

اینطور جا افتاده است که بیت کوین ابزار قابل اتکایی برای حفظ ارزش است و می تواند بزودی از طلا سبقت بگیرد. بیت کوین تمام ویژگی های طلا به عنوان ابزار حفظ ارزش را دارد.

در واقع بر مبنای نظرات بسیاری از بازیگران حوزه رمزنگاری، بیت کوین بزودی از طلا جلو می زند. آخرین اظهار نظر جدی در این باره از طرف کوین بیس (Coinbase) ارائه شد، یکی از صرافی های مشهور رمزارزها «در ماه می 2020 بیت کوین با سومین هاوینگش روبرو خواهد شد. بیت کوین یک دارایی دیجیتال است که بر خلاف دلار عرضه ثابت و قابل پیش بینی دارد. طراحی بیت کوین به گونه ایست که مثل طلا محدود است.»

بیت کوین دقیقا مثل طلا طوری طراحی شده است که کمیاب باشد. این ویژگی باعث شده است ارزش بیت کویت در بازار بالا باشد. مثلا تعداد کل بیت کوین ها سقف مشخصی دارد، و عرضه تدریجی آن از روند پیش بینی پذیری تبعیت می کند. کل عرضه 21 میلیون کوین است و با استخراج هر بلوک 12.5 بیت کوین تحت عنوان پاداش استخراج کننده آزاد می شود.

هر چند سال شبکه بیت کوین با پدیده هاوینگ روبرو می شود که پاداش استخراج نصف می گردد. انتظار می رود سومین هاوینگ شبکه در ماه می 2020 روی بدهد که پس از آن پاداش به 6.25 بیت کوین برای هر بلوک کاهش می یابد. با این اتفاق نرخ عرضه کاهش یافته و تقاضا زیاد می شود و همین باعث می شود ارزش بیت کوین بالا برود.

 

بیشتر بخوانید:

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

ترید و معامله ارزهای دیجیتال را چگونه شروع کنیم؟

قوانین موفقیت در ترید و معامله گری

روش های ترید ارزهای دیجیتال

 تفاوت سرمایه گذاری در بورس ایران با بازار ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاری بلند مدت در ارزهای دیجیتال


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.