آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

پس از هاوینگ، ماینرها دیگر بزرگترین فروشندگان بیت کوین نخواهند بود!

پس از هاوینگ، ماینرها دیگر بزرگترین فروشندگان بیت کوین نخواهند بود!

 

هاوینگ بیت کوین یکی از رویدادهای پیش بینی شده برای صنعت کریپتو است و بسیاری انتظار دارند که این رویداد یک رالی صعودی را در پی داشته باشد.

با این حال، هاوینگ باعث کاهش درآمد ماینرها می شود، در حالی که صرافی ها قادر به فروش بیت کوینی هستند که از محل کارمزد معاملات به دست می آورند. بنابراین فشار فروش از سوی صرافی ها، بزرگترین تهدید برای این رالی صعودی می باشد.

در حالی که بسیاری از مردم انتظار دارند قیمت بیت کوین پس از هاوینگ افزایش یابد، برخی از تحلیلگران معتقدند که شاید چنین نباشد. ویلی وو، تحلیلگر بازارهای زنجیره ای، اظهار داشت که فشار فروش از سوی صرافی ها می تواند تهدیدی برای روند رو به رشد بیت کوین باشد. وو اظهار داشت كه هاوینگ بیت کوین باعث می شود كه درآمد روزانه ماینرها از ۱۸۰۰ بیت کوین به ۹۰۰ بیت کوین کاهش یابد، در حالی كه درآمد روزانه صرافی ها از محل کارمزد معاملات همچنان ۱۲۰۰ بیت کوین خواهد بود. در نتیجه صرافی ها می توانند مقادیر زیادی بیت کوین بفروشند که ممکن است رالی صعودی بیت کوین را تهدید کند.

بطور کلی صرافی ها کارمزدهای معاملاتی را به صورت ارزهای دیجیتال دریافت می کنند و برای تأمین هزینه های عملیاتی خود، از فروش این ارزها کمک می گیرند. با این وجود، اگر صرافی ها درآمد بالای روزانه خود که ۱۲۰۰ بیت کوین (معادل حدود ۱۱.۶ میلیون دلار) است را به فروش بگذارند، ممکن است روند صعودی بیت کوین کندتر شود. از طرف دیگر، با نصف شدن پاداش استخراج، درآمد بیت کوینی ماینرها 33 درصد کمتر از صرافی ها خواهد بود. در نتیجه، احتمالاً فشار فروش پس از هاوینگ از سوی صرافی ها خواهد بود، نه ماینرها.

این تحلیلگر همچنین اظهار داشت که معاملات عادی، به صورت همتا به همتا انجام شده و نمی توان آن ها را به عنوان حجم قابل توجهی برای خرید یا فروش در نظر گرفت. وی سپس گفت که دو منبع اصلی فروش که بر بازار تأثیر می گذارند، فروش از سوی ماینرها و صرافی ها است.

 

بیشتر بخوانید:

هاوینگ (Halving) یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

شرکت Grayscale نیمی از اتریوم استخراج شده در سال ۲۰۲۰ را خریداری می کند

استخراج ابری یا کلود ماینینگ چیست؟

راه‌اندازی بزرگ‌ترین فارم استخراج بیت کوین ایران با سرمایه‌گذاری چینی‌ها!

مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها

سه دلیلی که تحلیلگران برتر بازار کریپتو برای افزایش قیمت بیت کوین


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.