آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

معرفی بیت کوین به عنوان شکل قانونی پول در فرانسه

معرفی بیت کوین به عنوان شکل قانونی پول در فرانسه

 

طبق گزارشات رسمی، هم اکنون بیت کوین به شکل رسمی پول در کشور  فرانسه ارائه می‌شود. این تصمیم از سوی یکی از دادگاه‌های رسمی و با هدف بهبود وضعیت تراکنش‌های بیت کوین و ارتقای نقدینگی آن اتخاذ شد.

حکم مذکور توسط دادگاه تجاری شهر نانتر صادر شد تا بیت کوین همانند پول‌های رایج به عنوان یک دارایی غیر قابل تعویض و غیرقابل لمس ارائه شود. به گفته یکی از وکلا به نام هوبرت دو واپلین، این تصمیم امکان استفاده قانونی از بیت کوین به عنوان پول را فراهم می‌آورد، از اینرو می‌توان پیش‌بینی کرد که به واسطه این حکم به تعداد تراکنش‌های بیت کوین در فرانسه افزوده خواهد شد و در نتیجه نقدینگی بیشتری هم به بازار تزریق می‌شود. این تصمیم در حالی از سوی دادگاه مذکور اتخاذ شد که همزمان بر روی پرونده مشاجره بین شرکت‌سرمایه‌گذاری انگلیسی BitSpread و صرافی فرانسوی Paymium کار می شد.

موضوع از این قرار است که صرافی Paymium در سال ۲۰۱۴ مقداری بیت کوین به BitSpread قرض می‌دهد. با ظهور بیت کوین کش در سال ۲۰۱۷ (در اثر هاردفورک) تمام دارندگان بیت کوین، بیت کوین کش دریافت می کنند. در نتیجه Paymium مدعی می‌شود علاوه بر بیت کوین، بیت کوین کش های به دست آمده را هم از شرکت انگلیسی بگیرد. همین مسئله موجب بروز مشکل و درگیری بین این دو شرکت می شود.

کمی قبل تر بیت کوین به سر تیتر اخبار آلمان تبدیل شده بود، چراکه آلمان اولین کشور اروپاییست که به بیت کوین رسمیت بخشیده و آن را به عنوان پول خصوصی و یک ابزار مالی مالی معرفی کرده است.

 

بیشتر بخوانید:

حرکت فرانسه به سوی ارزهای دیجیتال

فروش و نگهداری بیت کوین در آلمان قانونی می‌شود!

ارزهای دیجیتال، راهی برای دور زدن تحریم‌ها

تاثیر جنگ تجاری آمریکا و چین بر روی ارزهای دیجیتال

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟

راه‌اندازی بزرگ‌ترین فارم استخراج بیت کوین ایران با سرمایه‌گذاری چینی‌ها!


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین