آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

آغاز دوران جدید بیت‌کوین پس از رویداد فنی و بزرگ هاوینگ

آغاز دوران جدید بیت کوین پس از رویداد فنی و بزرگ هاوینگ

 

بیت کوین در همین چند ساعت اخیر سومین هاوینگ خود که مطمئناً مهمترین رویداد سال ۲۰۲۰ در صنعت ارز دیجیتال محسوب می شود را پشت سر گذاشت.

استخر ماینینگ انت پول (Antpool) مسئولیت استخراج ۶۳۰,۰۰۰ امین بلاک بیت کوین در ساعت ۱۹:۲۵ به وقت گرینویچ را داشته است. از این لحظه به بعد ۱,۴۵۸ روز تا چهارمین هاوینگ بعدی زمان باقی مانده که انتظار می رود در سال ۲۰۲۴ رخ دهد و میزان پاداش هر بلاک به ۳.۱۲۵ واحد کاهش می یابد. این رویداد فنی از پیش برنامه ریزی شده که طی آن پاداش استخراج بلاک بیت کوین به نصف کاهش می‌یابد، با استخراج هر ۲۱۰,۰۰۰ بلاک رخ می دهد. از این پس، ماینر های بیت کوین با حل هر بلاک ۶,۲۵ واحد از این ارز دیجیتال را پاداش می گیرند و این امر به افزایش هزینه تولید هر واحد از این ارز دیجیتال به ۱۴,۰۰۰ دلار منجر خواهد شد.

طبق اطلاعات دریافت شده از شرکت گلاس نود، شبکه بیت کوین از هاوینگ سال ۲۰۱۶ خود شاهد رشد عظیمی بوده است. برای مثال، تعداد آدرس های حاوی ۰.۱ بیت کوین ۱۴۲ درصد رشد یافته است. ضمناً هش ریت بیت کوین هم با رشد ۸,۷۴۱ درصدی از سال ۲۰۱۶ مواجه شده است. طبق گزارش یوتیوب، درواقع معیار این شبکه مهم به رکوردهای جدیدی دست یافته است.

علیرغم رالی قیمتی این ارز دیجیتال به ۱۰,۰۰۰ دلار در تاریخ ۸ ماه می، هم اکنون با افت قیمتی بیش از ۳ درصد نسبت به روز گذشته معامله می‌شود. بسیاری از معامله‌گران وسوسه شدند که ارزهای خود را پیش از رویداد مورد نظر به فروش برسانند که قطعا می تواند در رفتار قیمتی بیت کوین بسیار موثر باشد.

پس از هاوینگ سال ۲۰۱۶، بیت کوین در واپسین ماه‌های سال ۲۰۱۷ وارد مسیر تازه ای شد و یک رالی قیمتی ۲۰,۰۰۰ دلاری را تجربه کرد؛ اتفاقی که دوام چندانی نداشت و دو سال بازار خرسی را به دنبال داشت. در حال حاضر بزرگترین و مهمترین بحث پیرامون هاوینگ، تاثیر آن بر قیمت این برترین رمز ارز بازار می باشد. در حالیکه برخی از تحلیلگران رقم های شش رقمی را برای آن پیش‌بینی می‌کنند، برخی نیز معتقدند که بیت کوین پیش از این رویداد، بزرگ ترین رقم های خود را تجربه کرده است.

 

بیشتر بخوانید:

هاوینگ (Halving) یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

قدرت هاوینگ: بیت کوین سطوح بحرانی ۸,۰۰۰ دلار را حفظ می کند تا شروعی برای یک بازار گاوی جدید باشد

پس از هاوینگ، ماینرها دیگر بزرگترین فروشندگان بیت کوین نخواهند بود!

استخراج ابری یا کلود ماینینگ چیست؟

راه‌اندازی بزرگ‌ترین فارم استخراج بیت کوین ایران با سرمایه‌گذاری چینی‌ها!

مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها

سه دلیلی که تحلیلگران برتر بازار کریپتو برای افزایش قیمت بیت کوین


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

 

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین